Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Omiczka Omsk także za silna, kolejna porażka wrocławianek

LM: Omiczka Omsk także za silna, kolejna porażka wrocławianek

Bez zwycięstwa po trzech kolejkach spotkań w rozgrywakch Ligi Mistrzyń pozostają siatkarki Impelu Wrocław. Tym razem podopieczne Tore Aleksandersena nie sprostały w gr. D Omiczce Omsk, z którą we własnej hali przegrały 0:3.

Po pierwszych akcjach Rosjanki zaczęły odskakiwać i na pierwszym czasie technicznym prowadziły 8:5. Po niej Orłowa posłała atak w aut, a na siatce punktowała Kąkolewska i Impel tracił tylko punkt. To się jednak szybko zmieniło, a o przerwę zaraz poprosił trener Aleksandersen, bowiem po bloku na Kaczor Omiczka odskoczyła na 10:7. Wrocławianki nie poddawały się nadal i nie pozwoliły długo utrzymać się rywalkom na prowadzeniu. Fragment dobrej gry Impelu – blok Kąkolewskiej i kontra Topić sprawiły, że to polska ekipa była na prowadzeniu (12:11). Po szczęśliwie wybronionej piłce przeciwniczek przeszło ono jednak natychmiast na stronę gości, w dodatku Rosjanki po skutecznej kontrze schodziły na drugą regulaminową przerwę z trzypunktową nadwyżką. Do końca odsłony wrocławski zespół starał się gonić rywalki, ale te wypracowaną przewagę skutecznie utrzymywały. W końcówce Kwiatkowska, swoją zagrywką, próbowała odmienić losy seta, a Impel zdobył dwa punkty z rzędu (21:19). Wtedy przerwę wykorzystał Terzić, a jego podopieczne po powrocie do gry spokojnie zakończyły już seta.

Kolejna partia rozpoczęła się znowu od mocnego uderzenia Rosjanek, które po bloku na Kaczor prowadziły 3:1, chwilę później zwiększając dystans (5:2). Przyjezdne cały czas utrzymywały się na prowadzeniu, „impelki” natomiast trochę spuściły z tonu. Niemoc w ataku zespołu próbowała przerwać Hanke, atakując z drugiej piłki, jednak nie było to wystarczające. Kiedy jednak Topić posłała asa serwisowego, a Kaczor popracowała w bloku, Impel wyrównał na po 10, natomiast gdy w bloku zagrały Hanke i Ptak, gospodynie wyszły na prowadzenie 13:12. Wrocławianki odzyskały skuteczność ataku, a co najważniejsze – sprawiały więcej problemów swoją zagrywką. Obie ekipy zeszły na drugą regulaminową przerwę po kontrze Kaczor, przy prowadzeniu Impelu 16:14. Na boisku od tego czasu toczył się niezwykle zacięty pojedynek, a drużyny wymieniały się atakami. W decydującą fazę seta lepiej jednak zaczęły wchodzić przyjezdne, które zaczęły podbijać zbicia wrocławianek, kontrowały i odebrały im prowadzenie (21:18). Wtedy dwa autowe ataki Kutiukowej zmniejszyły starty do minimum, a Kaczor zablokowała Orłową, co dało remis po 21. Do końca trwała zacięta walka, ale to Rosjanki, po kontrze Orłowej, miały piłkę setową (24:23) i po toczącym się pojedynku na przewagi to one triumfowały w partii.

Pierwsze cztery piłki to łup Omiczki, która kontrowała Impel co chwilę (4:0). Cztery oczka na korzyść Rosjanek utrzymywały się, a gdy Kutiukowa punktowała zagrywką, o czas poprosił trener Impelu Wrocław (2:6). Po nim kolejne oczko zapisały na swoim koncie podopieczne trenera Terzicia. Gra wrocławianek nie kleiła się w ogóle. Sytuację ratować próbowały Mroczkowska i Ptak, ale po ich skutecznym bloku przewaga rywalek nadal była wysoka (5:9). Omiczka szybko jednak odrobiła to, dokładając mały „zapas”. M.in. po zagrywce Orłowej było 12:5, natomiast po kontrze było już 14:6 dla rosyjskiego zespołu. Nie pomogły zmiany ani przerwy, o które prosił trener Aleksandersen, a drużyna z Omska tylko budowała nadwyżkę (16:6). Cztery punkty Impelu zdobyte z rzędu, m.in. po pojedynczym bloku Kąkolewskiej i autowych zbiciach przyjezdnych, szybko zmieniły sytuację, ale nadal na czele utrzymywała się Omiczka (16:11). Natomiast gdy Szljachowaja uderzyła w taśmę, z dziesięciopunktowej przewagi Rosjanek pozostały tylko trzy oczka (17:14). W końcówce ekipa rosyjska włączyła już wyższy bieg, wykorzystała zwolnioną rękę w ataku „impelek” i pierwszą piłkę meczową uzyskała przy stanie 24:17. Cały mecz autowym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Grejman.

Impel Wrocław – Omiczka Omsk 0:3
(20:25, 24:26, 18:25)

Impel Wrocław: Ptak (7), Kąkolewska (3), Cutura (5), Hanke (4), Topić (7), Kaczor (11), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (2), Kwiatkowska (1), Grejman (3) i Gryka
Omiczka Omsk: Orłowa (16), Kutiukowa (20), Szljachowaja (6), Irysowa (6), Babeszina (2), Kurilo (9), Kuzjakina (libero) oraz Kornienko i Taliszewa