Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Liderzy obronili swoje miejsca

II liga M: Liderzy obronili swoje miejsca

W 10. kolejce na drugoligowych parkietach siatkarzy dużo się działo. Liderzy i faworyci w niektórych grupach dostali lekkiej zadyszki, kolejne zwycięstwa przychodzą im z większą trudnością. Na pierwszych miejscach w każdej z grup nie doszło jednak do żadnych zmian.

W grupie 1 w minionym tygodniu doszło aż do trzech tie-breaków. W dwóch najciekawszych wyjazdowe zwycięstwa odnosiły czołowe ekipy tej grupy – Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski oraz AZS UAM Poznań. W obu przypadkach można mówić o małych niespodziankach, ponieważ faworyci tracili po jednym oczku odpowiednio z beniaminkiem z Gniezna oraz przedostatnim w tabeli zespołem z Kołobrzegu. Cenne trzy punkty znad morza przywieźli do domu siatkarze Olimpii Sulęcin, którzy uporali się z ostatnim w zestawieniu LO MS Świnoujście. Ostatni set zakończony zwycięstwem sulęcinian 25:23 obrazuje, że także i w tym spotkaniu mogło dojść do podziału punktów. Na czele tabeli wciąż pozostał gorzowski GTPS, a tuż za jego plecami czają się zespoły z Poznania i Międzyrzecza, które mają odpowiednio 2 i 4 oczka straty.

Dziesiąta runda spotkań nie była przełomowa dla okupujących dwa ostatnie miejsca w tabeli grupy 2 zespołów z Żagania i Oleśnicy. Siatkarze Sobieskiego udali się do hali Olavii Oława i choć wygrali premierową odsłonę, to nie byli w stanie potwierdzić swojej wyższość w żadnym z trzech kolejnych setów. Siatkarz Oleśnica przegrywał w Zielonej Górze 0:2 i również urwał tylko seta, wykorzystując rozprężenie w szeregach rywali będących o krok od kolejnych trzech oczek. Ciężkie spotkanie w kościach mają za to zawodnicy wrocławskiej Gwardii. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska prowadziła 2:0 z Orionem Sulechów, jednak gospodarze w odpowiednim momencie się przebudzili, wygrali dwa sety do 17 i wprowadzili w szeregi wrocławian wiele nerwowości. Na szczęście dla Gwardii nie sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło i dwa oczka pojechały do miasta nad Odrą.

W doskonałych humorach ze Spały wracali po meczu z SMS-em PZPS II siatkarze kaliskiego MKS-u. Liderzy grupy 3 bez większych problemów pokonali utalentowaną spalską młodzież 3:0 i obronili tym samym pierwszą lokatę. Drugi w tabeli zespół LUKS Wilki Wilczyn nie pozostał kaliszanom dłużny i tak samo jak oni w trzech setach pokonał na wyjeździe AZS UŁ Łódź. Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w Skarżysku-Kamiennej, gdzie miejscowy STS podejmował Exact Systems Norwida Częstochowa. Ostatni w tabeli skarżyszczanie prowadzili w tym pojedynku 2:1 i byli bliscy zainkasowania pierwszych trzech punktów w sezonie. Gracze trenera Radosława Panasa pokazali jednak zimną krew i przesądzili o losach meczu na swoją korzyść w tie-breaku. – Po tym jak w zeszłym tygodniu opuścił nas trener oraz Kamil Kacprzak, staramy się na treningach wszystko robić jak najlepiej i chcemy się jeszcze bardziej zmobilizować – mówił kapitan STS-u, Robert Kuźdub.

Wciąż bez punktu w grupie 4 pozostają siatkarze KS-u Wichru Wilkasy. Tym razem czerwona latarnia rozgrywek podejmowała u siebie będący w czołówce Huragan Wołomin i po raz kolejny wyraźnie uległa 0:3. Tym samym po dziewięciu spotkaniach gracze Wichru są jedyną drużyną w II lidze, która nie ma na swoim koncie nawet wygranego seta. W Warszawie w dosyć zaciętym pojedynku z Czołgiem AZS UW komplet oczek zainkasowali liderzy z Augustowa. Zawodnicy ze stolicy potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko trzecią partię, jednak w pozostałych trzech stanowili równorzędnego rywala dla ekipy Centrum. W pojedynku sąsiadów w tabeli pomiędzy Huraganem Międzyrzec Podlaski a AZS-em UWM II Olsztyn lepsi okazali się ci drudzy. Ekipa z Warmii bardzo wysoko (14:25) przegrała premierową odsłonę, jednak takie siatkarskie lanie było dla nich pozytywnym „kopniakiem”. Od kolejnego seta ich gra wyglądała dużo lepiej i udało im się zwyciężyć 3:1, przeskakując tym samym rywali w tabeli.

W grupie 5 lekkiej zadyszki dostali zawodnicy TKKF-u Czarnych Katowice. Po bardzo długiej passie meczów bez straty punktów katowiczanie po raz drugi z rzędu wrócili z wyjazdowego spotkania tylko z dwoma punktami. Tym razem zespół Przemysława Halapacza został solidnie przetestowany w Głuchołazach, gdzie miejscowa Juvenia prowadziła w 2:0. Ostatecznie gościom udało się wygrać 3:2, jednak kolejne zwycięstwa przychodzą im z coraz większym trudem. Serię porażek wciąż kontynuuje UKS Strzelce Opolskie, który tym razem nie zdołał urwać punktów młodzieży z Akademii Talentów II Jastrzębski Węgiel. Gracze Jarosława Kubiaka, po dosyć nierównym meczu, zwyciężyli 3:1. Trzy oczka zdobywali także typowani do walki o awans na zaplecze ekstraklasy gracze Volleya Rybnik i TKS-u Tychy. Ci pierwsi wygrali 3:1 w Raciborzu, natomiast drudzy we własnej hali ograli przedostatni SK JSW KOKS Radlin.

Pięciosetowych pojedynków nie zabrakło w grupie 6. W stosunku 3:2 wygrywali tutaj sosnowiczanie, którzy pokonali na własnym boisku PWSZ Karpaty Krosno. W pięciu odsłonach rozstrzygnął się także pojedynek Contimaxu Bochnia z MCKiS-em Jaworzno. Jaworznianie mieli szansę na wywiezienie z miasta soli trzech punktów ponieważ prowadzili 2:1, jednak ostatecznie musieli być zadowoleni tylko z jednego oczka. W najciekawszym pojedynku tej kolejki liderzy z TSV Cell Fast Sanok uratowali dwa punkty w starciu z Hutnikiem Dobry Wynik Kraków. Krakowianie wygrywali w Sanoku 2:0 i w tym momencie coś w ich grze się zablokowało, natomiast rywale wyraźnie nakręcali się z akcji na akcję i to oni zakończyli mecz z tarczą. – Cieszę się, że podnieśliśmy się z ciężkiej sytuacji, przegrywaliśmy 0:2 i odwróciliśmy losy tego meczu – powiedział trener sanoczan, Piotr Podpora. Komplet oczek w Olkuszu zgarnęli siatkarze Błękitnych Ropczyce, a w Andrychowie miejscowy MKS również bez straty seta pokonał Wisłoka Strzyżów.