Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Dryja: Trzeba być gotowym na wejście w każdej chwili

Dawid Dryja: Trzeba być gotowym na wejście w każdej chwili

fot. Tomasz Tadrała

- Teraz już nie ma takiego kryzysu jak w poprzednich dwóch meczach. Powoli z tego wychodzimy i gramy coraz lepiej. Szkoda, że nie udało się wygrać tie-breaka - mówił po meczu z Cuprum Lubin Dawid Dryja, środkowy Resovii Rzeszów.

Asseco Resovia Rzeszów przegrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem przeszkodą nie do przejścia dla podopiecznych trenera Kowala okazał się beniaminek rozgrywek, Cuprum Lubin. Pojedynek z lubinianami nie wyglądał jednak już tak źle, jak dwa poprzednie, chociaż trzeba przyznać, że klasa rywala nie była także ta sama. – Teraz już nie ma takiego kryzysu jak w poprzednich dwóch meczach. Pomału z tego wychodzimy i gramy coraz lepiej. Szkoda, że nie udało się wygrać tie-breaka, bo dwa wcześniejsze sety zagraliśmy bardzo dobrze. Może odrobinę spadło zaangażowanie i agresja. Popełniliśmy też trochę błędów. Takie porażki bolą i trzeba coś z tym zrobić. Musimy jeszcze bardziej zaangażować się i chcieć wygrać – komentował po meczu z Cuprum środkowy rzeszowian, Dawid Dryja, który na boisku pojawił się jeszcze w pierwszym secie, kiedy to zmienił Russela Holmesa i pozostał na nim już do końca spotkania, pokazując się ze znakomitej strony. – W pierwszym secie staliśmy na boisku. Zauważyłem to jeszcze w kwadracie. Po moim wejściu koniecznie chciałem to ruszyć. Wydaje mi się, że udało się to zrobić. Kiedy wygrasz jakąś akcję, musisz cieszyć się tak, jakbyś zdobył mistrzostwo świata. Wtedy poziom zaangażowania i pobudzenia będzie na właściwym poziomie – tłumaczył 22-letni zawodnik.

Zawodnik Asseco Resovii w spotkaniu z Cuprum udowodnił także, że dysponuje znakomitą zagrywką. Specyfika jej wykonywania jest bardzo ciekawa – przypomina typowego „floata”, jednak bita jest bardzo mocno, z góry. – Zagrywka w tym spotkaniu ewidentnie mi „siedziała”. Musiałem zaryzykować, bo tylko dobrymi akcjami można nakręcać zespół. Jestem zadowolony, ale szkoda, że w tie-breaku nie wyglądała ona już tak dobrze – stwierdził Dryja.

Pierwsza runda fazy zasadniczej była w tym sezonie wyjątkowo mordercza dla siatkarzy. Jeżeli do tego dołożyć rozgrywki Ligi Mistrzów, to czasami liczba meczów w tygodniu uniemożliwiała spokojny trening. Druga runda ma już być mniej intensywna. – Częsta gra zaczyna powoli przytłaczać zawodników. Dobrze, że ten tydzień mamy nieco spokojniejszy. Będziemy mieć czas na analizę naszych słabszych meczów i wyciągniemy z nich wnioski – wyjaśniał Dryja. – Gra dwa razy w tygodniu to jest coś, czego jeszcze nie było do tej pory. Trzeba się jednak do tego przyzwyczaić. Trenerzy mają twardy orzech do zgryzienia, jak to wszystko ułożyć i rozplanować treningi. Jednym wychodzi to lepiej, drugim gorzej. Miejmy nadzieję, że nam będzie to wychodzić bardzo dobrze, czego efektem będą zwycięstwa – dodał gracz, który w tym sezonie powołany był do kadry B reprezentacji Polski.Przed wicemistrzami Polski nieco luźniejszy tydzień. Po dwóch dniach wolnych Resovia zacznie przygotowania pod kątem następnego meczu w PlusLidze. Kolejny rywal nie wydaje się zbyt wymagający, ale jak pokazały ostatnie pojedynki, spotkanie z BBTS-em wcale nie musi należeć do tych z gatunku najłatwiejszych. – Do Bielska-Białej jedziemy po zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Z całym szacunkiem do rywala, ale z takimi przeciwnikami jak BBTS czy Cuprum nie powinniśmy się męczyć, chociaż trzeba przyznać, że lubinianie zagrali z nami bardzo dobry mecz – przyznał rzeszowski środkowy. Dawid Dryja wykorzystał szansę, którą otrzymał od trenera Andrzeja Kowala i wydaje się, że w kolejnych meczach, ze względu na kryzys formy Rafała Buszka, może być on podstawowym zawodnikiem Resovii. Na skrzydłach mogłoby wtedy grać dwóch obcokrajowców. – Jest czternastu zawodników i każdy musi być przygotowany do gry. Nie jest wcale powiedziane, że dany zawodnik będzie grał w jednym meczu, a inny w drugim. Trzeba być przygotowanym na wejście w każdej chwili – zakończył wychowanek jasielskiego MOSiR-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved