Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bundesliga już bez Cloud&Heat Volley Dresden

Bundesliga już bez Cloud&Heat Volley Dresden

fot. archiwum

Liga niemiecka siatkarzy liczy już o jeden zespół mniej, czyli jedenaście. W dniu 9 grudnia ogłoszono informację o cofnięciu licencji zamykającemu tabelę Cloud&Heat Volley Dresden. W tym klubie występowało dwóch Polaków - Alan Wasilewski i Adrian Szlubowski.

O problemach finansowych nękających zespół mówiło się już od jakiegoś czasu, nie doszedł nawet do skutku zaplanowany na 6 grudnia mecz z SWD powervolleys Düren. W środę ekipa Alana Wasilewskiego i Adriana Szlubowskiego miała rozegrać mecz ćwierćfinałowy Pucharu Niemiec z SVG Lüneburg, ale oczywiście do niego nie dojdzie. W tym sezonie podopieczni Zorana Nikolica wygrali zaledwie jedno spotkanie, większość przegrywali dość wysoko.

Licencja została cofnięta ze skutkiem natychmiastowym, a wyniki meczów z udziałem Cloud&Heat Volley Dresden unieważnione. W nocy z poniedziałku na wtorek okazało się, że pomimo podejmowanych wysiłków, ostatecznie nie da się poprawić sytuacji klubu i został złożony wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Zgodnie z przepisami klub ma prawo ubiegać się o licencję na grę w 2. Bundeslidze w przyszłym sezonie, gdyż cofnięcie licencji w tym sezonie miało miejsce po zakończeniu pierwszej rundy gier, a w ciągu trzech lat nie zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub ma trzy dni na odwołanie się od tej decyzji. Na klub nałożono dodatkowo karę 32 000 euro za cofnięcie licencji i 3000 euro za niestawienie się na mecz z SWD powervolleys Düren.  To nie pierwszy taki przypadek, w ubiegłym sezonie podobny los spotkał RWE Volleys Bottrop. Jest to niewątpliwie problem dla zawodników, którzy mają bardzo mało czasu na znalezienie nowych klubów.

 źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved