Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Ptasiński nowym prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Mirosław Ptasiński nowym prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

fot. archiwum

Nowym prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został Mirosław Ptasiński - taką decyzję podjęła dziś rada nadzorcza ZAKSY. Przez ostatnie dwa miesiące zastępował on już Sabinę Nowosielską, kiedy brała ona udział w kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, że Sabina Nowosielska stery w ZAKSIE przejęła od Kazimierza Pietrzyka. W trakcie pełnienia przez nią funkcji prezesa kędzierzyńskiego klubu, wywalczył on wicemistrzostwo kraju, dwukrotnie Puchar Polski oraz awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Przed dwoma miesiącami została jednak zawieszona, gdyż zdecydowała się wejść do polityki. Okazało się, iż z dobrym skutkiem, bowiem została prezydentem Kędzierzyna-Koźla. Dziś oficjalnie złożyła rezygnację z prezesowania ZAKSY, a następnie została zaprzysiężona na prezydenta miasta.

Już w trakcie kampanii wyborczej obowiązki prezesa drużyny z Opolszczyzny przejął Mirosław Ptasiński. Dziś okazało się, że rada nadzorcza ZAKSY zdecydowała, że zostanie on sternikiem klubu. – Dla mnie jest ważny klub i firma. Tak naprawdę Kędzierzyn-Koźle to po pierwsze, Grupa Azoty ZAK, a po drugie – Zaksa. To są dwa wyróżniki i symbole tego miasta, chciałbym, by obie spółki funkcjonowały bez zarzutu – mówił Ptasiński na początku października.

*Więcej w Gazecie Wyborczej Opoleźródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved