Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Kampa: Nie lubię przegrywać

Lukas Kampa: Nie lubię przegrywać

fot. Jacek Cholewa

- Stać nas było na więcej zwycięstw w pierwszej rundzie, ale oczekiwałem też, że mimo wszystko te spotkania, które są za nami, będą bardzo wymagające - twierdzi rozgrywający Czarnych Radom, Lukas Kampa. - Chcemy poprawić naszą lokatę w tabeli.

Pierwszą część sezonu i pozycję w tabeli określisz jako rozczarowanie czy jednak wynik na miarę waszych aktualnych możliwości?

Lukas Kampa:Nie jestem rozczarowany ani do końca szczęśliwy z pierwszej części sezonu. Mogliśmy zdobyć kilka punktów, które w głupi sposób nam uciekły. Stać nas było na więcej zwycięstw w pierwszej rundzie, ale oczekiwałem też, że mimo wszystko te spotkania, które są za nami, będą bardzo wymagające.

Czego zabrakło według ciebie w pierwszej rundzie, jeżeli chodzi o postawę zespołu?Brakowało treningów jako cała drużyna. Ciężko jest bardzo dobrze się przygotować do sezonu, kiedy ma się jednego rozgrywającego oraz atakującego w okresie przygotowawczym do rozgrywek. Wprawdzie później z Mikko dołączyliśmy do zespołu, ale potrzebowaliśmy czasu na to, by w pewien sposób zgrać się z drużyną. Z drugiej strony z każdym treningiem rozumiemy się coraz lepiej i w kolejnej rundzie liczę, że poprawimy naszą grę i krok po kroku będziemy piąć się w ligowej tabeli.

Czy uważasz, że brak doświadczenia w zespole sprawił, że w decydujących piłkach, meczach w pierwszej rundzie PlusLigi traciliście punkty i nie wygrywaliście spotkań?

Na pewno brak doświadczenia w zespole czasem jest widoczny, ale nie jest to wymówka do tego, że w niektórych meczach oraz akcjach zwyczajnie przegrywaliśmy. Młodzi zawodnicy mimo wszystko pokazali, że warto na nich stawiać. Przykładem jest na pewno Bartłomiej Bołądź, na którym opiera się nasza siła w ataku. Naszą młodość określiłbym jako dużą bazę talentu. Jako drużyna cały czas pniemy się w górę i na pewno o wiele więcej będziemy od siebie oczekiwać w drugiej części sezonu.

Po meczu w Lubinie rzuciłeś z całych sił butelką wody o ziemię. W Bydgoszczy w trzecim secie przy zmianie z Michałem Kędzierskim rzuciłeś tabliczką od zmiany. Spowodowane jest to tym, że masz pretensje do swojej osoby czy jednak do drużyny, że coś nie wychodzi w trakcie spotkań ligowych?

Jestem bardzo ambitną osobą i zdecydowanie nie lubię przegrywać, także jest to moja osobista reakcja na to, co czasem dzieje się na boisku. W żadnym wypadku nie odnosi się to do trenerów czy chłopaków z drużyny. Kiedy coś nie wychodzi, nie sprawdzają się pewne założenia lub tracimy w prosty sposób punkty, pojawia się złość i dlatego mogliście zaobserwować takie, a nie inne moje zachowanie podczas spotkań.

Jak będzie wyglądała druga runda w wykonaniu Cerrad Czarnych Radom?

Priorytetem w drugiej części sezonu będą spotkania w domu. Teraz będziemy mieli więcej spotkań przed własną publicznością i musimy dołożyć wszelkich starań, by przeciwnicy nie wywozili od nas punktów. Na pewno musimy poprawić naszą skuteczność na wyjazdach i punktować na terenie rywala. Chcemy poprawić naszą lokatę w tabeli i na pewno pierwsze mecze rundy rewanżowej będą bardzo istotne w końcowym układzie tabeli po rundzie zasadniczej.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved