Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jan Firlej: Chcemy małymi krokami realizować swoje założenia

Jan Firlej: Chcemy małymi krokami realizować swoje założenia

fot. archiwum

- Chcemy małymi krokami realizować nasze założenia. Fajnie, że w drużynie jest świetna atmosfera, gramy na luzie, poziom sportowy jest zadowalający, dlatego są też wyniki - powiedział o postawie RCS Czarnych Radom w rozgrywkach Młodej Ligi ich kapitan, Jan Firlej.

Wygrana z Treflem Gdańsk była dziewiątą w tym sezonie. Spodziewaliście się, że po 11 meczach będziecie na czwartym miejscu w klasyfikacji?

Jan Firlej: – W każdym meczu dajemy z siebie 150 procent możliwości. Chcemy wygrywać, a że gramy dobrze – to są wyniki. Jeśli chodzi o nasze miejsce w tabeli, to cieszy, że jesteśmy wysoko, ale na razie to nie jest sprawa najważniejsza. Skupiamy się na każdym kolejnym przeciwniku, jesteśmy zmobilizowani i skoncentrowani. Naszym celem głównym jest awans do play-off. Najpierw chcemy zrealizować podstawowe założenie. Co ugramy potem, to się zobaczy.Nie wierzę jednak, że po tak wspaniałej serii nie świta wam pozycja medalowa w Młodej Lidze.

– Pewnie, że gdzieś każdy z nas myśli o medalu. Powtórzę jednak jeszcze raz, chcemy małymi krokami realizować swoje założenia. Fajnie, że w drużynie jest świetna atmosfera, gramy na luzie, poziom sportowy jest zadowalający, dlatego są też wyniki. Jeśli damy radę zagrać o podium, to z pewnością zrobimy wszystko, by spisać się jak najlepiej.

Oprócz gry w Młodej Lidze gracie w rozgrywkach juniorów na Mazowszu. Czy nie za dużo tego grania?

– Grania jest sporo. Na przykład w minionym tygodniu mieliśmy zaplanowane trzy mecze. Wszystkie o stawkę. Ale nie narzekamy i chyba dajemy radę. Dodatkowo trzeba godzić uprawianie wyczynowego sportu z nauką. Wielu z nas ma w tym roku maturę i musi przeplatać zaliczenia w szkole z treningami i meczami. Jednak z drugiej strony wiemy, że nie może być inaczej i trzeba sobie z tym radzić.

*Autor: Radosław Olchowski
*Więcej w Gazecie Wyborczej Radom

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved