Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nike rozbiła w Węgrowie faworyta z Torunia

I liga K: Nike rozbiła w Węgrowie faworyta z Torunia

Ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek nie był udany dla toruńskich siatkarek. Budowlani po słabej grze przegrali z Nike w Węgrowie, notując na swoim koncie drugą porażkę w tym sezonie. W dwóch pierwszych setach Nike wręcz rozbiła rywali.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą kilkanaście dni temu w Pucharze Polski i górą były siatkarki Nike. Jednak wtedy trener Mariusz Soja dał więcej pograć zawodniczkom rezerwowym. Okazało się, że i podstawowy skład nie sprostał drużynie z Węgrowa. Zwłaszcza początek pojedynku był bardzo słaby w wykonaniu torunianek. Pierwszego seta gospodynie wygrały 25:15. – Dobrze, że wyszliśmy z 10 punktów, bo początek tego nie zapowiadał – relacjonował Jerzy Pater, kierownik toruńskiego zespołu. – Gospodynie wyśmienicie grały w obronie, nie mogliśmy skończyć ataków, a Nike w kontratakach kończyło wszystko – mówił. Wydawało się, że gorzej zagrać podopieczne trenera Mariusza Soi już nie będą w stanie. Jednak okazało się, że można. Druga partia to kapitalna gra Nike i fatalna Budowlanych Volley. Zespół z Węgrowa wygrał tego seta aż 25:12! – Węgrowianki mają świetną libero, podbijała niemal wszystko. W dodatku ataki tak doświadczonej zawodniczki, jak Marlena Mieszała, zawsze szły w tę stronę, gdzie chciała, a nie było naszych broniących. Byliśmy po prostu bezradni – mówił Jerzy Pater.

Sportowa złość zadziałała w kolejnej partii. Podrażnione torunianki po dramatycznej końcówce zwyciężyły 29:27. Jednak czwarty set znów należał do Nike. Wyrównana walka trwała do stanu 17:17. – Potem trzy zagrywki, z którymi mieliśmy ogromny problem i już nie dało się tych strat odrobić – przyznaje kierownik toruńskiej drużyny. – Ciężko gra się w tej hali, przy takim dopingu kibiców. Każdy zespół z czołowki może mieć w Węgrowie ogromne problemy. Do tego doszły nam ostatnio same wyjazdy, więcej czasu spędzamy w drodze niż na treningach. Tydzień temu przegraliśmy niemal wygrany mecz w Łodzi i to też na pewno jakiś ślad w głowach dziewczyn pozostawiło – przyznaje Jerzy Pater. Czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:21 i cały mecz miejscowe wygrały 3:1. Porażka sprawiła, że torunianki spadły na trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Nike Węgrów – Budowlani Volley Toruń 3:1
(25:15, 25:12, 27:29, 25:21)