Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Uzupełniamy się nawzajem na boisku

Bartosz Gawryszewski: Uzupełniamy się nawzajem na boisku

fot. Magdalena Bojdo

Ekipa Andrei Anastasiego odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem w Olsztynie. - AZS Olsztyn na pewno gra lepiej niżeli w pierwszej rundzie i wchodzi na fajny poziom. Może trochę namieszać - stwierdził po meczu Bartosz Gawryszewski, środkowy Trefla Gdańsk.

W Olsztynie wszyscy liczyli na rewanż za porażkę w pierwszej rundzie. Nie pozwoliliście jednak na to rywalom.

Bartosz Gawryszewski: To trzeba przyznać i im oddać – AZS na pewno gra lepiej niżeli w pierwszej rundzie. Mimo tego, że chłopaki polegli w czterech setach, to ich gra naprawdę jest dużo lepsza. To spotkanie kosztowało nas o wiele więcej zdrowia. A sam wynik bardzo nas cieszy. Mamy trzy punkty, a każdy wie, że chwila rozkojarzenia może sporo kosztować. AZS Olsztyn wchodzi na fajny poziom i może trochę namieszać. Ale my po tym meczu jesteśmy zadowoleni i skupiamy się na kolejnym spotkaniu.

Dobra gra w obronie czy mocna zagrywka – co bardziej zadecydowało o waszej wygranej?Ciężko mi stwierdzić. Na pewno wygraliśmy, bo jesteśmy bardzo dobrym zespołem – w sensie takim, że uzupełniamy się nawzajem na boisku. Wiemy co mamy robić i ta zespołowość jest naszym wielkim atutem.

Z pewnością wiele razy już słyszeliście o sobie – rewelacja rozgrywek. Dla wszystkich jesteście zaskoczeniem. A wy czujecie się tak? Czy niekoniecznie, bo wiedzieliście od początku na co was stać?

Zaskoczenie czy nie, ciężko pracowaliśmy i pracujemy nad tym, żeby być tu, gdzie jesteśmy. Nic nie wpadło nam w bonusie czy w prezencie. To była bardzo ciężka praca, która przełożyła się na boisko. Nie myślimy o sobie w kategoriach „rewelacji”. Skupiamy się na kolejnych spotkaniach i na tym co do nas należy.

Ale z pewnością, tak jak i wszyscy, odczuwacie napięty terminarz?

Czujemy w kościach tę rundę, ale na szczęście teraz będzie luźniej. Mamy tydzień do następnego spotkania. Ale poziom PlusLigi jest bardzo wysoki, nie można sobie pozwolić na rozkojarzenie, bo punkty można stracić bardzo łatwo. Każdy ma takie same warunki grania, nikt nie ma mniej lub więcej spotkań w lidze. Wiadomo, gra w europejskich pucharach trochę dodaje, ale każdy ma takie same warunki.

Rozmawiał: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved