Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak: Zachowaliśmy zimną krew

Wojciech Kaźmierczak: Zachowaliśmy zimną krew

fot. Cezary Makarewicz

- W końcówkach setów, gdzie mogło być bardzo nerwowo, zachowaliśmy zimną krew i to zdecydowało, że w setach, gdzie graliśmy na przewagi, zwyciężyliśmy - mówił po meczu środkowy ZAKSY, Wojciech Kaźmierczak.

W czym okazaliście się lepsi, pokonując drużynę spod Jasnej Góry?

Wojciech Kaźmierczak: – Wygraliśmy 3:0 i trzy punkty zostają w Kędzierzynie-Koźlu. Wydaję mi się, że wygraliśmy cierpliwością. W końcówkach setów, gdzie mogło być bardzo nerwowo, zachowaliśmy zimną krew i to zdecydowało, że w setach gdzie graliśmy na przewagi, zwyciężyliśmy.

Dwa sety graliście na przewagi, dopiero w ostatniej partii było widać wyraźną przewagę ZAKSY.– Wiedzieliśmy, że musimy tych chłopców jakoś przycisnąć, w którymś momencie AZS musiał pęknąć. Drużyna z Częstochowy to młody zespół, który cały czas się uczy. Rywale potrafią grać dobrą siatkówkę i zdobywać kilka punktów z rzędu, więc musieliśmy na to bardzo uważać.

Kontuzja Łukasza Wiśniewskiego to chyba nie jest najlepsza wiadomość dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla?

– To jest pech Łukasza. Pierwsze wieści z naszego gabinetu medycznego są optymistyczne. Mam nadzieję, że to jest tylko lekkie podkręcenie i Wiśnia będzie gotowy na następny mecz.

Przed wami tydzień do kolejnego meczu, bez żadnych podróży, więc macie czas na normalny trening.

– W tym sezonie można policzyć na palcach jednej ręki, ile razy mieliśmy normalny trening. Muszę przyznać, że jest to dla nas pewnego rodzaju nowość. Trening nam się bardzo przyda, bo cały czas jesteśmy na walizkach. Do tej pory mieliśmy jeden trening w tygodniu plus siłownia i pozostały czas to podróże, mecze. Niestety cały czas tak się nie da funkcjonować.

W sobotę zagracie mecz z Treflem Gdańsk. Jest to drużyna, która w tym sezonie się bardzo dobrze spisuje.

– Trefl Gdańsk z pewnością należy do zespołów, które są obecnie w czołówce. Chłopaki dobrze grają, widać, że coś zaiskrzyło w zespole, aczkolwiek nie będziemy się tym zbytnio przejmować. Najważniejsze jest, aby się skupić na swojej dobrej grze i wtedy są duże szanse na zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved