Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Najlepszy chyba nigdy nie byłem i nie będę

Paweł Zagumny: Najlepszy chyba nigdy nie byłem i nie będę

fot. archiwum

ZAKSA odniosła ósme zwycięstwo w PlusLidze. Trójkolorowi walczą o każdy punkt, by w tabeli zająć jak najlepsze miejsce przed rundą play-off. - Graliśmy mądrze w końcówkach setów, nie popełniliśmy głupich błędów - stwierdził Paweł Zagumny.

W sobotnie popołudnie w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu odbył się mecz pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a AZS-em Częstochowa. Zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna z Opolszczyzny. Po raz czwarty w tym sezonie statuetkę dla najlepszego gracza otrzymał po nim Paweł Zagumny.Moim zdaniem każdy zawodnik z ZAKSY zasłużył w tym meczu na nagrodę MVP, padło na mnie. Cieszę się bardzo, jest to moja czwarta nagroda z rzędu, także oby tak dalej – podsumował rozgrywający ZAKSY.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla wygrała mecz 3:0. Jednak w dwóch pierwszych setach można było zauważyć równorzędną walkę pomiędzy zespołami. AZS nie pozwalał drużynie przeciwnej, by na tablicy świetlnej różnica punktowa była zbyt duża. Dopiero w końcówkach partii ZAKSA przechylała szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Myślę, że pokazaliśmy na boisku dużo cierpliwości. Graliśmy mądrze w końcówkach setów, nie popełniliśmy głupich błędów i to był klucz do zwycięstwa – powiedział popularny „Guma”.

Już w sobotę „trójkolorowi” zmierzą się na własnym boisku z Treflem Gdańsk, który w tym sezonie spisuję się rewelacyjnie. Czy w takim meczu ZAKSA będzie bardziej zmotywowana do gry? – Nie wiem czy będzie większy poziom motywacji. Podejrzewam, iż poziom motywacji będzie odpowiedni na mecz z Treflem Gdańsk. Teraz będziemy mieli serię spotkań z drużynami z góry tabeli i wtedy się przekonamy na jakim jesteśmy etapie – stwierdził Zagumny.



W 2007 roku Paweł Zagumny powiedział, że „Rozgrywający im starszy, tym lepszy – podobnie jak wino” od tego czasu minęło kila lat. Lider ZAKSY jest starszym i z pewnością lepszym zawodnikiem, ale czy już najlepszym na świecie? – Najlepszy chyba nigdy nie byłem i nie będę, ale staram się robić to co lubię i to co umiem najlepiej. Swoją dobrą grą staram się pomagać drużynie i dla mnie to jest najważniejsze – powiedział zdobywca złotego medalu na mistrzostwach świata.

Przed drużyną z Opolszczyzny, czas w którym będzie można przeprowadzić normalny cykl treningowy, ponieważ do kolejnego meczu został cały tydzień. ZAKSA również nie musi się nigdzie przemieszczać, gdyż kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Kędzierzynie-Koźlu. – Uważam, że ten spokojny tydzień będzie, dla budowania naszej formy, bardzo istotny. Porozbijały nas kontuzje, wyjazdy, przejazdy na różne mecze. Mam nadzieję, że kontuzja Łukasza jest niegroźna i będziemy mogli spokojnie potrenować w pełnym składzie – podsumował Paweł Zagumny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved