Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karolina Różycka: Najbardziej zawiódł nasz blok

Karolina Różycka: Najbardziej zawiódł nasz blok

fot. Łukasz Krzywański

W niedzielne popołudnie BKS odniósł upragnione zwycięstwo nad Muszynianką, przełamując swoją dotychczasową niemoc w tie-breakach. - Spodziewaliśmy się twardej batalii - powiedziała  po meczu przyjmująca mineralnych, Karolina Różycka.

Mecz z BKS-em zapamiętacie chyba jako lekką terapię szokową, bo bez wątpienia przyzwyczaiłyście i siebie, i swoich kibiców do zwycięstw.

Karolina Różycka:O wielkim szoku nie może być mowy, ponieważ spodziewałyśmy się twardej batalii w Bielsku-Białej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niestety nie zagrałyśmy dzisiaj na tyle dobrze, żeby wygrać z przeciwniczkami, więc nie jesteśmy zaskoczone. Nie pozostaje nam nic innego, jak poprawić swoją grę jak najszybciej i dać z siebie jeszcze więcej na treningach.

Wydawało się, że po długiej passie zwycięstw pewniej wejdziecie w pojedynek – dlaczego tak się nie stało?Muszę przyznać, że często zdarzają nam się słabsze otwarcia poszczególnych spotkań. Wcale się tym nie zrażamy – przyzwyczaiłyśmy się, że zazwyczaj mamy sporo problemów w pierwszych setach, co nie zmienia faktu, że powinnyśmy nad tym popracować. Nie najlepszy start w meczu z bielszczankami mamy już całe szczęście za sobą i nie będziemy już o nim za bardzo myśleć. Poza tym do każdego meczu podchodzimy tak samo – niezależnie od tego czy ostatnie zmagania wygrałyśmy, czy przegrałyśmy. Wszyscy przeciwnicy są dla nas jednakowo groźni, dlatego zawsze jesteśmy przed pojedynkami w pełni zmobilizowane.

Gdzieś w głowach pozostał wam fakt, że ostatnio walczyłyście w Bielsku-Białej o piąte miejsce i wtedy przegrałyście?

To już przeszłość i do niej staramy się nie wracać. Nie zmienia to faktu, że zawsze ciężko się tu gra, to specyficzny teren.

W pierwszej części rundy zasadniczej przed wami tylko mecz z beniaminkiem z Rzeszowa. Mimo przegranej jesteście dobrej myśli odnośnie do tego starcia?

Zapewniam, że zrobimy wszystko, żeby zakończyć tę rundę zwycięstwem przed naszą własną publicznością. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że zespół ze stolicy Podkarpacia jest drużyną bardzo waleczną i na pewno nie będzie nam łatwo w tym spotkaniu, dlatego musimy dwa razy lepiej przygotować się do nadchodzącego pojedynku. Poza tym powinnyśmy jeszcze bardziej zwiększyć swoją koncentrację przed tym meczem, żeby w jego trakcie nie tracić punktów niepotrzebnie.

W takim razie nad którym elementem w twojej ocenie musicie najbardziej popracować? Niedzielny mecz pokazał, że zarówno w wasz atak, jak i przyjęcie wkradło się sporo niewymuszonych błędów…

Mimo wszystko uważam jednak, że dziś najbardziej zawiódł nasz blok, ponieważ do tej pory w tym elemencie dobrze się spisywałyśmy. Inaczej było w meczu z BKS-em, bo nie mogłyśmy sobie poradzić z ofensywą rywalek, dlatego tak ogólnie grało nam się bardzo ciężko.

Czy jesteście zadowolone z waszej dotychczasowej postawy w Orlen Lidze? Mówi się o was jako o największym zaskoczeniu rozgrywek.

Dla nas osiągane rezultaty wcale nie są zaskoczeniem. Warto na chłodno przeanalizować składy osobowe wszystkich zespołów występujących w rozgrywkach – Orlen Liga bardzo się wyrównała pod względem zawodniczek, ale także w aspekcie czysto sportowym. Jedynym wyjątkiem wydaje mi się być Chemik Police, który ma przewagę, choć nie jest ona aż tak znaczna, jak mogłoby się wydawać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved