Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juan Manuel Serramalera: Cieszy postawa całego zespołu

Juan Manuel Serramalera: Cieszy postawa całego zespołu

fot. archiwum

Dąbrowska drużyna po porażce z Muszynianką Muszyna odniosła zwycięstwo w meczu z Budowlanymi Łódź. Na początku na boisku dominowały przyjezdne, ale potem do głosu doszły gospodynie i zapisały na swoje konto trzy punkty.

W obozie łódzkim dominowały nastroje przygnębienia i smutku. Łodzianki po wygraniu pierwszego seta w kolejnych trzech zeszły z boiska pokonane, a decydującą partią spotkania okazała się trzecie odsłona meczu. – Mam wielki niedosyt po tym spotkaniu, miałyśmy szanse na wygranie tego meczu. Dało się to odczuć, szkoda nam zwłaszcza tego trzeciego seta, którego przegrałyśmy na przewagi. W przypadku naszego zwycięstwa mecz ten mógł się inaczej potoczyć. W połowie ostatniego, czwartego seta straciłyśmy kompletnie naszą koncentracje, a gra gospodyń „zaskoczyła” i to one wygrały ten mecz – podsumowała spotkanie Magdalena Śliwa. W podobnym tonie wypowiedziała się szkoleniowiec łódzkiej ekipy. – Po tym meczu pozostaje nam niedosyt i sportowa złość. Pierwszego seta wygraliśmy z dużą przewagą, w drugim lepszy był zespół z Dąbrowy Górniczej. W trzeciej partii nie potrafiliśmy dowieźć naszego minimalnego prowadzenia w końcówce tego seta. Łatwiej grałoby nam się, gdybyśmy wygrali tego seta i moglibyśmy po raz kolejny odwrócić losy meczu i zagrać tie-breaka – powiedział trener Błażej Krzyształowicz.

Dąbrowska ekipa powetowała sobie poniesioną porażkę z Muszynianką i odniosła szóste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Na początku nic nie wskazywało, że trzy punkty zostaną w Dąbrowie Górniczej. – Cieszę się ze zdobytych trzech punktów, spodziewałyśmy się ciężkiego meczu i takim on był. W czwartym secie nasza gra wyglądała bardzo dobrze, cieszy mnie fakt, że zagrałyśmy dobrze w naszym systemie blok-obrona i bardzo poprawnie to funkcjonowało – stwierdziła Eleonora Dziękiewicz. Swoją drużynę chwalił trener MKS-u, ocenił zmienniczki, które wniosły wiele ożywienia w postawę drużyny i w znaczny sposób przyczyniły się do zwycięstwa. – Mecz ten był dla nas ciężki na początku, tym bardziej cieszy mnie zwycięstwo. Jestem zadowolony z powrotu Katarzyny Koniecznej, która powróciła po kontuzji barku i zagrała bardzo dobre spotkanie, miała ona bardzo duży wkład w sukces drużyny. Cieszy mnie również postawa Krystyny Strasz, która wchodziła z ławki, zagrała dobrze i było to widać szczególnie w przyjęciu – ocenił Juan Manuel Serramalera. Ważnym elementem, który zadecydował o zwycięstwie gospodyń, było przyjęcie. – Był to nasz najlepszy mecz w obecnym sezonie ,jeżeli chodzi o element przyjęcia. Ponadto dużo optymizmu daje postawa całej drużyny, pozytywnie zaprezentowała się Joanna Staniucha-Szczurek, która zastąpiła Katsarinę Zakreuskają – zakończył dąbrowski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved