Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Częstochowianie wyrwali zwycięstwo STS-owi

II liga M: Częstochowianie wyrwali zwycięstwo STS-owi

STS Skarżysko-Kamienna po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu uległ na własnym boisku drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3. Skarżyszczanie jako jedyna ekipa w tej grupie nie odnieśli żadnego zwycięstwa.

Siatkarze STS-u Skarżysko od porażki rozpoczęli rundę rewanżową. W spotkaniu z Norwidem skarżyszczanie zagrali bez trenera (po spotkaniu z MKS-em Kalisz trener Krzysztof Makaryk oświadczył, że odchodzi z klubu), pełniący obowiązki trenera Piotr Brojek z powodów obowiązków związanych ze studiami nie mógł uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, rolę trenera i kapitana pełnił Robert Kuźdub. Mimo braku trenera siatkarze STS-u zagrali jedno z lepszych spotkań w tym sezonie i mało brakowało, aby zdobyli pierwsze trzy punkty.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli goście, którzy już na początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Podopieczni trenera Radosława Panasa prowadzili 6:3, 10:7, 14:9, przewaga gości utrzymała się do końca seta, a Norwid wygrał pierwszą partię 25:22. W drugim secie role się odwróciły, gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:1, później kontrolowali sytuację na parkiecie, systematycznie powiększając różnicę punktową. Skarżyszczanie wygrywali 11:6, 16:9 i 18:12. Uzyskana przewaga pozwoliła gospodarzom spokojnie wygrać drugą część spotkania 25:17.

Trzeci set dla STS- zaczął się podobnie jak druga partia od prowadzenia 6:3, a później 10:6. Przy stanie 14:11 goście zdobyli trzy punkty z rzędu, doprowadzając do remisu 14:14, od tego momentu zaczęła się walka punkt za punkt aż do stanu 22:22. Wtedy goście odskoczyli na dwa punkty, zrobiło się 22:24 i wydawało się, że jest już po secie. STS jednak nie dał za wygraną i odrobił starty – przy stanie 24:24 ostatnie dwie piłki należały do gospodarzy, którzy wygrali 26:24.

Czwarty set był wyrównany. Początek należał do gości spod Jasnej Góry, którzy prowadzili 9:7 i 12:9. Przewaga dwóch-trzech punktów utrzymywała się do stanu 19:17 dla Norwida, a później po skutecznym ataku Michalczaka oraz bloku Tyszki i Kuźduba na tablicy po raz pierwszy w tym secie widniał wynik remisowy 19:19. Przy stanie 20:20 goście odskoczyli na trzy punkty, prowadząc 23:20, straty tej gospodarzom nie udało się już odrobić – przegrali 22:25.

O zwycięstwie w tym spotkaniu decydował tie-break. Trwała bardzo zacięta walka o każdy punkt, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż dwa punkty, tak wyglądała gra do stanu 13:13. Ostatnie dwa punkty trafiły do siatkarzy z Częstochowy, którzy ostatecznie wygrali 15:13 i w całym spotkaniu 3:2.

W zupełnie nowej roli wystąpił kapitan zespołu ze Skarżyska-Kamiennej Robert Kuźdub.Po tym jak w zeszłym tygodniu opuścił nas trener oraz Kamil Kacprzak, staramy się na treningach wszystko robić jak najlepiej i chcemy się jeszcze bardziej zmobilizować, chcemy, aby druga runda w naszym wykonaniu wyglądała jeszcze lepiej niż dotychczasowa. W tym meczu koledzy pomagali mi, mówili kiedy mam wziąć przerwę, mieliśmy się cieszyć siatkówką i po części udało nam się to zrealizować, ale niestety ponieśliśmy porażkę.

STS Skarżysko-Kamienna – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(22:25, 25:17, 26:24, 22:25, 13:15)