Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trudny, ale zwycięski sprawdzian licealistów ze Spały

I liga M: Trudny, ale zwycięski sprawdzian licealistów ze Spały

Siatkarze Avii Świdnik nie sprawili mikołajkowego prezentu swoim kibicom. Chociaż zagrali niezłe spotkanie, to brak "zimnej krwi" w końcówkach setów znów zaważył na ostatecznym wyniku i świdniczanie musieli uznać wyższość uczniów ze Spały.

Początek pierwszego seta miał wyrównany przebieg do stanu 6:6. Później kilkupunktową przewagę uzyskali goście. W momencie gdy na tablicy pojawił się wynik 7:10, a w polu zagrywki stanął Bartosz Kwolek z SMS-u, znów dał znać o sobie największy mankament w grze świdniczan w tej edycji rozgrywek, czyli fatalne przyjęcie. Jeśli już nawet gospodarzom udało się nieźle przyjąć zagrywkę, to pojawiły się problemy ze skończeniem akcji w ataku. W tym elemencie gry w tej fazie seta zawodził szczególnie Dorian Poinc. Wejście na boisko Mateusza Woźniaka niczego nie zmieniło w grze Avii i drużyna ze Spały „odjechała” na dziewięć punktów, doprowadzając do stanu 20:11. Końcówka seta miała już spokojny przebieg, drużyny gospodarzy nie było już stać na żaden zryw, a goście kontrolowali sytuację na boisku i zwyciężyli pewnie 14:25.

Na początku drugiego seta wydawało się, że drużyna trenera Lemieszka nie otrząsnęła się jeszcze z tego, co wydarzyło się w pierwszej partii. Zawodnicy ze Spały objęli prowadzenie 7:3. Pojawienie się na boisku Bartłomieja Misztala w miejsce Jakuba Skwarka odmieniło jednak grę Avii. Świdniczanie zaczęli powoli odrabiać straty, doprowadzając najpierw do remisu 8:8, by w końcu objąć prowadzenie 12:10. Wzięcie czasu przez trenera Nawrockiego pozwoliło gościom na zdobycie jednego punktu, ale po następnej akcji było już 13:11. Kolejnego okresu w grze miejscowi gracze nie będą raczej dobrze wspominać. Proste błędy własne pozwoliły przyjezdnym objąć prowadzenie 20:15. Chociaż za chwilę udało się zniwelować je do trzech punktów, to było jednak wszystko, na co w tym secie było stać gospodarzy. Nerwowa gra w końcówce nie pozwoliła im wykorzystać nadarzających się okazji, by doprowadzić do gry na przewagi i set zakończył się wynikiem 20:25.

Trzeci partia od początku przebiegała pod dyktando siatkarzy Avii. Niezłe przyjęcie, mocna i celna zagrywka, a w szczególności bardzo dobra gra w ataku, w czym brylowali Marcin Dobrzyński i Daniel Szaniawski, pozwoliły gospodarzom utrzymywać trzy-, czteropunktową przewagę praktycznie przez cały set. Tradycyjnie już jednak kłopoty pojawiły się w końcówce. Świdniczanie pozwolili zbliżyć się gościom na 24:23, ale na szczęście dla nich tym razem ręce im nie zadrżały i zakończyli seta skutecznym atakiem, wygrywając 25:23.

Czwarty set zaczął się fatalnie dla gospodarzy. Nie dość, że przyjezdni objęli prowadzenie 3:1, to jeszcze pomyłka sędziowska w kolejnej akcji doprowadziła do podwyższenia wyniku i nerwowości wśród zawodników, co zakończyło się żółtą kartką dla Dobrzyńskiego. Świdniczanie powoli opanowywali nerwy i mozolnie odrabiali straty, doprowadzając w końcu do remisu 8:8. Od tego momentu toczyła się już wyrównana walka i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż dwa punkty. Przy stanie 21:22 w polu zagrywki pojawił się Kwolek i koszmar Avii z pierwszego seta powrócił. Co prawda gospodarzom tym razem udało się odbierać jego trudne zagrywki, ale pecha miał ich najlepszy w tym spotkaniu zawodnik Dobrzyński, którego atak najpierw został skutecznie zablokowany, a w następnej akcji sędziowie dopatrzyli się jego podwójnego odbicia i na tablicy pojawił się rezultat 21:24. Podłamani takim obrotem sprawy zawodnicy Avii nie byli w stanie już nic zrobić i przegrali tego seta przy pierwszym meczbolu 21:25, a całe spotkanie 1:3.

ASPS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 1:3
(14:25, 20:25, 25:23, 21:25)

Avia: Poinc, Dobrzyński, Łęgowski, Skwarek, Woźnica, Szaniawski, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Kwiecień, Misztal i Sajdak
SMS: Kwolek, Kochanowski, Komenda, Zwiech, Ziobrowski, Fornal, Masłowski (libero) oraz Pasiński i Droszyński