Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol przegrał pod Wawelem

I liga M: Krispol przegrał pod Wawelem

Siatkarze Krispolu Września mogą być rozczarowani po sobotnim wieczorze. Zespół prowadzony przez trenera Marka Jankowiaka jechał do Krakowa po punkty, a wrócił z pustymi rękami i bez wygranego seta. AGH AZS Kraków wygrał 3:0 i awansował na 10. lokatę.

Będący przed tym spotkaniem na drugim miejscu w tabeli Krispol Września był faworytem meczu w dawnej stolicy Polski. Zespół trenera Marka Jankowiaka miał dwa razy tyle oczek na koncie co AGH AZS Kraków i liczył, że dorobek ten zostanie zwiększony. Już pierwsze akcje spotkania pokazały, że o punkty Krispolowi będzie bardzo ciężko. Błyskawicznie osiągnięte przez gospodarzy prowadzenie 4:1 zostało jeszcze przed połową seta zwiększone (10:5) dzięki dobrej, zespołowej grze. Przyjezdni dosyć szybko się otrząsnęli i zaczęli odrabiać straty. W ciągu kilku minut na tablicy wyników pojawił wynik 13:14 i do roboty zabrać się musieli gracze Andrzeja Kubackiego. Mocne ataki Michała Dzierwy oraz dobra postawa krakowskiej defensywy sprawiły, że gospodarze szybko wrócili do stanu z początku seta. W końcówce bardzo czujnie zagrał blok AGH i to ekipa z grodu Kraka wygrała 25:21.

Set numer dwa, podobnie jak premierowa odsłona, rozpoczął się od mocnego akcentu w wykonaniu AGH AZS. Siatkarze z Krakowa wyszli na prowadzenie 4:1 i w dalszej części seta konsekwentnie je powiększali. Na nic zdały się zmiany przeprowadzane przez szkoleniowca gości, ponieważ przez całą partię tempo gry dyktowali gospodarze (13:8, 20:13). Do końca seta widowisko wyglądało tak samo i bezradni wrześnianie musieli pogodzić się z porażką po raz drugi (15:25). Źli na siebie gracze Krispolu dobrze wystartowali w trzeciej odsłonie – udało im się objąć prowadzenie 2:0. Były to jednak dobre złego początki, bo po raz kolejny w szeregach krakowian pierwsze skrzypce grał Dzierwa, którego mocno wspierał Paweł Halaba (6:5, 13:10). W połowie seta drugi bieg wrzucił Marcin Iglewski i dał swojej ekipie oddech, doprowadzając do wyniku na styku (16:17). W końcówce, mimo dzielnej postawy wrześnian, więcej zimnej krwi mieli w sobie gospodarze, którzy po raz kolejny oparli swoją grę na Michale Dzierwie. Atakujący AGH punktowo zakończył kluczowe dla losów seta piłki i przypieczętował wygraną za 3 punkty (27:25). Dzięki kompletowi oczek AGH AZS wspiął się na 10. miejsce, wyprzedzając Espadon Szczecin, Krispol natomiast opuścił fotel wicelidera i zajmuje aktualnie pozycję numer 3.

AGH AZS Kraków – APP Krispol Września 3:0
(25:21, 25:15, 27:25)

AGH: Kosiek, Halaba, Mucha, Dzierwa, Surma, Gnatek, Głód (libero) oraz Walczykowski, Galiński i Górski
Krispol: Antosik, Jasiński, Chwastyniak, Marcin Iglewski, Dobosz, Skup, Tylicki (libero) oraz Mateusz Iglewski (libero), Murdzia, Kempiński, Sęk i Wajdowicz