Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki SMS-u ponownie bliskie zwycięstwa

I liga K: Siatkarki SMS-u ponownie bliskie zwycięstwa

Pięciu setów potrzebowały gospodynie, siatkarki Silesii Volley Mysłowice, na pokonanie zawodniczek z SMS-u PZPS Szczyrk. Wyrazy uznania obu ekipom należą się szczególnie za walkę w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 22:20.

Obie drużyny przed tym spotkaniem bardzo potrzebowały punktów do ligowej tabeli. Po kolejnej porażce uczennice ze Szczyrku nadal zajmują w niej ostatnie miejsce, zaś mysłowiczanki znajdują się na dziesiątej pozycji.

W pierwszym secie ogromnym atutem przyjezdnych była zagrywka, z którą nie radziły sobie gospodynie. Zawodniczki SMS-u bardzo szybko wyszły na prowadzenie 5:1 i dopiero atak ze środka siatki zakończył efektowną serię punktów zdobywanych przez drużynę gości. Mysłowiczanki ani myślały jednak spuszczać głów i po kilku wyprowadzonych kontrach zmusiły szkoleniowca rywalek do przerwania gry (16:14). Później faworytki tego meczu zdołały nawet zniwelować tę przewagę, ale na prawym skrzydle atakującą gospodyń powstrzymał podwójny blok i nadal w lepszej sytuacji były zawodniczki SMS-u Szczyrk. W końcówce błąd popełniła rozgrywająca silesianek, zafunkcjonował również blok podopiecznych Wiesława Popika i było 1:0 (19:25)

Podrażnione takim rezultatem gospodynie niezwykle skoncentrowane wyszły na parkiet w drugiej partii. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dobra zagrywka dezorganizowała akcje rywalek, a as serwisowy zapewnił mysłowiczankom wysokie prowadzenie (11:4). Trener Popik starał się zmianami pomóc swojemu zespołowi. Później wprawdzie dominacja gospodyń nie była już tak wyraźna, ale to ich łupem padł drugi set (25:21).

Wyrównana końcówka poprzedniej odsłony dawała nadzieję, że kibice w Mysłowicach będą świadkami nieco bardziej zaciętego spotkania. Po okresie gry punkt za punkt na początku seta mysłowiczanki zaczęły mozolnie budować sobie bufor bezpieczeństwa (16:12). Coś drgnęło w ekipie gości, gdy spadającej piłki nie udało się przyjąć Magdalenie Kuziak i zawodniczki ze Szczyrku rzuciły się w pogoń za rywalkami. Skuteczności zabrakło Angelice Szostok i to blok na tej zawodniczce zadecydował o losach tej partii (27:29).

W secie numer cztery siatkarki SMS-u prowadziły 5:1 i wydawało się, że mogą pokusić się o wygraną. Uniemożliwiła im to jednak duża ilość błędów własnych. Nieporozumienia, brak poukładanej gry, to wszystko sprawiało, że mysłowiczanki z łatwością doprowadziły do tie-breaka (25:16). W nim nic nie zapowiadało ogromnych emocji, których chwilę później byliśmy świadkami. Mysłowiczanki prowadziły już 12:8 i kontynuowały swoją dobrą postawę z poprzedniej odsłony. Jednak okres perfekcyjnej gry zespołu ze Szczyrku przy zagrywce Alicji Grabki umożliwił przyjezdnym walkę o zwycięstwo (12:12). Od tego momentu żaden z zespołów nie mógł postawić kropki nad i. Dopiero przy stanie 21:20 błąd techniczny przytrafił się rozgrywającej SMS-u i to mysłowiczanki wygrały to niezwykle zacięte spotkanie.

Silesia Volley MOSiR Mysłowice – SMS PZPS Szczyrk 3:2
(19:25, 25:21, 27:29, 25:16, 22:20)