Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie zdecydowanie lepszy od Sparty

I liga K: Joker Świecie zdecydowanie lepszy od Sparty

W 11. kolejce rozgrywek zaplecza Orlen Ligi siatkarkom Sparty Warszawa nie udała się wyprawa do Świecia. Podopieczne Agaty Szustowicz nie sprostały beniaminkowi I ligi kobiet, przegrywając dość szybko w trzech setach.

Joker już na początku pierwszej partii zawodów uzyskał dwupunktową przewagę, którą błyskawicznie zniwelowały Gabriela Mazur i Izabela Cieśnik. Sytuacja zmieniła się, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Marta Ziółkowska, wyprowadzając Jokera na 7:3. Po przerwie na żądanie Agaty Szustowicz spartanki odrobiły dwa oczka (6:8), ale nie były w stanie przełamać inicjatywy gospodyń, które po asie Katarzyny Wenerskiej prowadziły 12:8. Po chwili zespół ze Świecia prowadził już różnicą pięciu oczek (15:10), kontrolując wydarzenia na boisku. Choć niemoc przyjezdnych przełamała Barbara Adamska, na fali wznoszącej wyraźnie były podopieczne Mariusza Bujka, odskakując po kontrze Hanny Łukasiewicz na 21:14. W końcówce seta trener beniaminka, przy świetnych serwisach Mai Pelczarskiej, zmuszony był do wzięcia czasu, ale Joker pierwszego seta miał pod kontrolą, wygrywając go 25:20.

Po akcjach Flakus i Wenerskiej miejscowe odskoczyły na dwa oczka, ale po kiwce Marceliny Nowak było po 2. Po chwili Joker ponownie odskoczył na dwa punkty i ponownie był remis, gdy punktową zagrywką popisała się Cieśnik (4:4). Sporo kontrowersji w obozie gości budziły kolejne decyzje sędziów zawodów. Przy stanie 4:9 żółtą kartka ukarana została Agata Szutowicz. I choć w spartankach było sporo emocji, to na boisku błędy zaczął popełniać Joker. Siatkarki Mariusza Bujka szybko roztrwoniły kilkupunktową zaliczkę punktową i od stanu 12:12 walka zaczęła się od nowa. Ekipa ze Świecia miała duże problemy ze skutecznością i po błędzie Ziółkowskiej przegrywała 12:13. Prowadzenie Sparty nie trwało długo, bowiem miejscowe błyskawicznie przejęły inicjatywę, odskakując na 17:14 po akcjach Moniki Kutyły. Warszawianki nie dawały za wygraną i po kontrze Nowak zbliżyły się jeszcze na dwa punkty. Była to woda na młyn dla beniaminka ze Świecia, który zdominował końcówkę seta, wygrywając po ataku Kutyły 25:17.

Błędy w przyjęciu Sparty sprawiły, że Joker uzyskał kilkupunktową przewagę na początku trzeciej partii. Po asie serwisowym Kutyły, przy stanie 3:7, o czas poprosiła Agata Szustowicz i choć po wznowieniu gry odpowiedziała Gancarz, to miejscowe wciąż utrzymywały inicjatywę, prowadząc 3-5 punktami. Sytuacja zmieniła się przy stanie 14:10. W szeregach Jokera pojawiło się rozluźnienie, które błyskawicznie wykorzystały spartanki, doprowadzając do stanu 14:14. W tym momencie ekipa z Warszawy stanęła jak rażona piorunem. Po drugiej stronie siatki szalała Flakus, wyprowadzając beniaminka na 20:15, a błędy gości sprawiły, że po chwili było już 23:16. Kropkę nad „i” postawiła Angelika Strządała, po akcji której Joker Świecie wygrał trzecią odsłonę meczu 25:17.

MUKS Joker Mekro Świecie – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:20, 25:17, 25:17)