Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Waldemar Kawka: Będziemy spokojnie pracować

Waldemar Kawka: Będziemy spokojnie pracować

fot. Cezary Makarewicz

Ekipy SMS-u Szczyrk w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej. - Wiedzieliśmy, że ten rok będzie dla nas trudny i że będziemy pracować nad indywidualnymi umiejętnościami zawodniczek. Dlatego niespecjalnie patrzymy w tabelę - uspokaja Waldemar Kawka.

Siatkarki SMS-u Szczyrk występują na zapleczu ekstraklasy, a także w II i III lidze. Młode adeptki siatkówki nie radzą sobie jednak zbyt dobrze w tych rozgrywkach. Jak podkreśla Waldemar Kawka, zwycięstwa nie są głównym celem na ten sezon dla młodych zawodniczek. – Cały czas skupiamy się nad tym samym, czyli nad techniką. Mamy tutaj różne dziewczyny, w różnym wieku i na różnym poziomie technicznym, w związku z czym założyliśmy sobie, że będziemy spokojnie pracować nad poszczególnymi elementami technicznymi. I tak właściwie trzymamy się tego od początku do dzisiaj – przyznał szkoleniowiec SMS-u.

Drużyny ze szkoły w Szczyrku trenują ze sobą od trzech miesięcy, czyli od rozpoczęcia roku szkolnego. W większości drużyn ligowych okres przygotowawczy rozpoczął się wcześniej. Jakie zatem efekty przyniosły dotychczasowe przygotowania? – We wszystkich elementach staramy się poprawiać. Na pewno przemieszczanie się na boisku, ustawianie się w obronie, prowadzenie ręki w ataku, zagrywce… jest wiele elementów technicznych – wyjaśnił szkoleniowiec. – Siatkówka jest trudną dyscypliną techniczną, więc nie jest tak, że będzie to widoczne z dnia na dzień. Niektóre dziewczęta są początkującymi. Mamy podział na trzy grupy i nad różnymi rzeczami pracujemy – dodał Kawka.

Do tej pory drużyny częściej schodzą z parkietu pokonane, niż zwycięskie. – Każdy kto się zna na siatkówce, wie dobrze, że grając z tymi rocznikami na tym poziomie, czyli w I, II, III lidze na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie wygrywać – przyznał Kawka. – Tak naprawdę pracujemy nad techniką, a właściwie wcale nie trenujemy fragmentów gry. Gramy w różnych ustawieniach, a więc brakuje nam zgrania, ale tak zakładaliśmy – wyjaśnił, jednocześnie dodając: – Wiedzieliśmy, że ten rok będzie dla nas trudny i że będziemy pracować nad indywidualnymi umiejętnościami zawodniczek. Dlatego niespecjalnie patrzymy w tabelę. Te dziewczyny są młode i po jednym lepszym spotkaniu przytrafiają się 2-3 słabsze. Myślę, że tabela dla nas teraz jest nieistotna – zakończył.źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved