Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sanja Malagurski: Możemy wygrać w Kazaniu

Sanja Malagurski: Możemy wygrać w Kazaniu

fot. orlenliga.pl

W piątek Chemik Police nie miał kłopotów z pokonaniem beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego i już może myśleć o meczu w Kazaniu. - W Kazaniu spodziewamy się oczywiście wygranej i wierzymy, że możemy tego dokonać - powiedziała Sanja Malagurski.

To był dla was kolejny łatwy mecz. Co możesz powiedzieć o grze swojej drużyny?

Sanja Malgurski: – Nie powiedziałabym, że był to dla nas łatwy pojedynek. Wynik na tablicy brzmi oczywiście 3:0, ale my doskonale wiemy, że każdy zespół, który wychodzi przeciwko nam na boisko, zwłaszcza na naszym terenie, jest mocno zdeterminowany i chce wygrać. My jednak robiłyśmy wszystko, by zagrać swoją siatkówkę, poważnie podeszłyśmy do meczu, staramy się poprawiać naszą grę z meczu na mecz. Cieszymy się, że zdobyłyśmy kolejne trzy punkty i możemy przygotowywać się już do następnego spotkania.

Moim zdaniem kluczowa była wasza siła w ataku. Zgodzisz się z taką opinią?Starałyśmy się wszystkie elementy na boisku wykonywać najlepiej, jak potrafimy. W ataku było może nie perfekcyjnie, ale dobrze, potrafiłyśmy się wykorzystywać blok rywalek. Mogę powiedzieć, że rzeczywiście atak odegrał ważną rolę w tym zwycięstwie.

Ważna też była chyba koncentracja od początku do końca spotkania.

– Tak, zdecydowanie. Dla nas ważne było to, aby pozostać skoncentrowanym cały czas i spróbować zakończyć spotkanie w trzech setach.

Czy twoim zdaniem Chemik może grać jeszcze lepiej?

– Myślę, że tak. Każdy mecz staramy się grać najlepiej, jak potrafimy. Gramy na dwóch frontach, w Orlen Lidze i Lidze Mistrzyń. Mamy sporo trudnych meczów, dużo podróży, więc nie mamy za dużo czasu na treningi, ale dajemy z siebie wszystko. Wykorzystujemy każdą okazję, każdy dzień na trening i cały czas staramy się, aby każdy element był na coraz wyższym poziomie.

W poniedziałek czeka was kolejna długa podróż, do Kazania. Czego spodziewacie się po trzecim już spotkaniu w Lidze Mistrzyń.

– Przed startem rozgrywek Ligi Mistrzyń wiedziałam, że nasza grupa jest bardzo trudna, że będziemy grały z silnymi rywalkami. W spotkaniach z Rabitą Baku i Agel Prostejov pokazałyśmy jednak, że z tymi zespołami możemy grać bardzo dobrze. W Kazaniu spodziewamy się oczywiście wygranej i wierzymy, że możemy tego dokonać.

Kluczowe będzie zatrzymanie Ekateriny Gamowej?

– Moim zdaniem kluczem do sukcesu będzie dobra gra naszego zespołu. Gamowa nie jest jedyną zawodniczką w ekipie z Kazania, oczywiście jest to jedna z najlepszych siatkarek na świecie, jest bardzo wysoką zawodniczką i znakomicie wykorzystuje swoje warunki. Musimy być skoncentrowane na wszystkich zawodniczkach ekipy przeciwnej i grać przeciwko nim dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved