Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Gdańszczanie zwycięscy po raz dwunasty

PlusLiga: Gdańszczanie zwycięscy po raz dwunasty

fot. Arkadiusz Buczyński

Siatkarze Trefla Gdańsk po raz 12 w tym sezonie triumfowali w meczu PlusLigi. Tym razem w pokonanym polu pozostawili akademików z Olsztyna. Podopieczni trenera Anastasiego zgarnęli komplet punktów, oddając rywalom seta.

Otwarcie spotkania to mało skuteczna gra w ataku olsztynian, co wykorzystali goście i odskoczyli od razu na 3:0. Od samego początku AZS-owi ciężko było skończyć poszczególne akcje, a Trefl nie odskoczył bardziej tylko ze względu na autową kontrę (5:3). Gdańska drużyna nadal uderzała pewnie, natomiast błędy przydarzały się też miejscowym, dzięki czemu to Trefl prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po niej nieporozumienie na linii Falaschi – Grzyb i uderzenie środkowego w siatkę sprawiło, że akademicy zbliżyli się na 7:9. Od tego momentu gra na boisku wyrównała się, a obaj rozgrywający rozdzielali piłki równomiernie na wszystkich graczy – zwłaszcza na skrzydłach. Toczyło się to przy dwupunktowym prowadzeniu ekipy z Gdańska. Kiedy jednak Cabral nadział się na blok Troya, a Mika punktował z pola zagrywki, goście prowadzili na drugim regulaminowym czasie pięcioma oczkami. Trener Stelmach zaczął sięgać po swoich rezerwowych, a w bardzo dobry sposób na boisku zameldował się Bednorz, blokując Troya (14:17). Nadal jednak ton grze nadawali gdańszczanie, którzy po kontrze Grzyba mieli dość wyraźną przewagę (20:16). Falaschi w końcówce posyłał dużą liczbę piłek do swoich dwóch środkowych, którzy utrzymywali swoją skuteczność. Dzięki temu ostatnie akcje w partii premierowej rozegrane zostały pod dyktando Trefla, który wygrał ją do 20.

Przyjezdni od pierwszych akcji starali się też narzucić swoje tempo gry i od razu wyszli też na prowadzenie (3:1). Olsztynianie nie chcieli im na to pozwolić i po autowym zbiciu Schwarza, za sprawą skutecznego w bloku Cabrala, a następnie Zajdera objęli dwupunktowe prowadzenie 5:3. Tym razem to gospodarze nadawali ton grze, ale sami też pozwolili zbliżyć się rywalom. Po autowym zbiciu Cabrala był remis 10:10, natomiast po kilku wymianach kontra Troya przywróciła Trefl na prowadzenie (13:12). To szybko zmieniło stronę boiska, ale cały czas toczyła się zacięta walka – głównie z wynikiem remisowym na tablicy. Po przerwie technicznej akademicy włączyli wyższy bieg i głównie dzięki świetnej zagrywce Zniszczoła punktowali trzy razy z rzędu (18:15). Choć przewaga AZS-u wzrosła do czterech punktów (20:16), a Grzyb próbował pociągnąć grę swojej ekipy zagrywką, to jednak blok oraz zagrywka lepiej funkcjonowały po stronie gospodarzy i to oni pewnie prowadzili 23:18. Podobnie jak Grzyb w ostatnich akcjach Mika próbował zza linii końcowej zmienić bieg seta, ale straty były za wysokie i Indykpol AZS wyrównał w meczu po 1.

Trzeciego seta obie drużyny rozpoczęły od wyrównanych wymian. Po stronie olsztynian piłki do ataku najczęściej otrzymywał Łuka, a gdańszczanie nadal spisywali się w tym elemencie z dozą niepewności. W tych ważniejszych akcjach Trefl potrafił jednak uderzyć zdecydowanie, po kilku akcjach zdołali wyjść na prowadzenie i na pierwszym czasie technicznym, po uderzeniu Schwarza, mieli dwa punkty nadwyżki. Po nim as serwisowy Schwarza dołożył kolejne oczko do przewago Trefla (10:7) i o czas poprosił trener Stelmach. Mimo że Mice przydarzyło się zaatakować w siatkę, to goście cały czas przeważali, zwiększając dystans po bloku Troy/Grzyb na Cabralu (13:9). Od tego momentu słabe ataki AZS-u w kontrze wykorzystywali Troy i Gawryszewski i goście na drugiej regulaminowej przerwie prowadzili 16:10. Gra ekipy z Olsztyna zupełnie się posypała i na boisku istnieli od tego momentu już tylko gdańszczanie, ich przewagę potwierdzały kontra i dwa bloki Schwarza (21:11). Serię utrzymali blokujący Grzyb oraz atakujący reprezentant Niemiec (23:12). Seta blokiem zakończył blokiem nie kto inny jak Schwarz.W pierwszych akcjach czwartej partii Falaschi miał po swojej stronie dużo więcej pewnych zawodników, którzy kolejno punktowali. Akademicy nie pozwalali im za szybko odskoczyć, starali się uderzać skutecznie i ciągle utrzymywali się blisko za gdańską ekipą. Podopieczni Andrei Anastasiego mieli w swoich szeregach skutecznego Schwarza oraz włoskiego rozgrywającego, który jeśli nie szło jego atakującym, sam brał ciężar ataku na siebie (11:9). Niedługo później ciężar gry wziął na siebie Cabral i po jego skutecznej kontrze oraz punktującej zagrywce AZS wyszedł na prowadzenie 14:13. Zza linii końcowej boiska tym samym odpowiedział Troy, a olsztynianie popełnili niepotrzebne błędy – to sprawiło, że po kontrach Amerykanina i Niemca Trefl miał cztery punkty nadwyżki (18:14). Drużyna gości grała skuteczniej w każdym elemencie i pewnie dopisywała kolejne oczka do swojego dorobku. Gospodarze uderzali coraz mniej przekonująco, przez co prowadzenie Trefla wzrosło do pięciu punktów. Mimo pewnych niedociągnięć w ostatnich akcjach podopieczni Andrei Anastasiego spokojnie dowieźli prowadzenie i wygrali  zarówno w secie, jak i całym meczu.

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 1:3
(20:25, 25:21, 12:25, 20:25)

Składy zespołów:
AZS: Dobrowolski, Zniszczoł (7), Szymański (12), Zajder (7), Łuka (6), Cabral (14), Potera (libero) oraz Bednorz (3), Adamajtis (5), Zatko i Ogurcak
Trefl: Grzyb (10), Falaschi (2), Schwarz (20), Gawryszewski (11), Troy (17), Mika (16), Gacek (libero)

Zobacz również:
Wyniki 14. kolejki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved