Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper wciąż bez porażki, Camper pokonuje Espadon

Camper wciąż bez porażki, Camper pokonuje Espadon

Trzynaste zwycięstwo z rzędu na zapleczu PlusLigi zapisali na swoim koncie gracze Campera Wyszków. Tym samym wyszkowianie zakończyli pierwszą rundę Krispol I ligi bez porażki. W piątkowym meczu pokonali Espadon Szczecin 3:1

Camper po pięciosetowym meczu z Victorią Wałbrzych nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek. Szczecinianie po srogiej lekcji siatkówki, jaką otrzymali od SMS-u Spała, z pewnością chcieli odpokutować winy. Mecz rozpoczął się od prowadzenie Campera 3:1. Espadon po złym początku szybko doprowadził do remisu po 5. Przebieg kolejnych akcji na parkiecie zdominował zespół z Wyszkowa, a właściwie Sebastian Wójcik. To dzięki atakom przyjmującego lidera Krispol I ligi gospodarze prowadzili 10:7. Wtedy o czas poprosił Przemysław Michalczyk, po przerwie jego ekipa została wypunktowana przez gospodarzy. Bloki Jakuba Kowalczyka oraz as serwisowy Tomasza Ruteckiego dały wynik 14:7. Taka przewaga nieco uśpiła czujność graczy z Wyszkowa i Espadon zabrał się za odrabianie strat. Asa serwisowego posłał Łukasz Pietrzak, to samo chwilę później zrobił Maciej Wołosz i było już tylko 17:15 dla Campera. Remis 17:17 widniał na tablicy, po błędzie podwójnego odbicia Konrada Woronieckiego. Kolejne akcje toczyły się pod znakiem wymian punkt za punkt, a do rozstrzygnięcia losów premierowej odsłony potrzebna była gra na przewagi. W niej gospodarze nie potrafili wykorzystać trzech piłek setowych, za to Espadon miał w polu serwisowym Marcina Nowaka. Doświadczony środkowy posłał dwa asy i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Porażka w końcówce podrażniła sportowe ambicje siatkarzy z Wyszkowa, drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 4:1. Goście nie mogli powstrzymać Sebastiana Wójcika, który bezlitośnie wykorzystywał każdą okazję do zdobycia punktu. Na pierwszą przerwę techniczną wyszkowianie schodzili z prowadzeniem 8:6, dzięki atakowi z drugiej linii Łukasza Kaczorowskiego. Przewaga Campera wzrastała i po asie serwisowym Wójcika było 15:10. Szczecinianie próbowali odpowiadać na ataki gospodarzy. Jednak były to pojedyncze akcje, podopieczni Jana Sucha wygrali drugą partię 25:21 i doprowadzili do remisu w meczu.

Set numer trzy rozpoczął się od nerwowej gry ze strony Campera, przy stanie 5:2 dla Espadonu o czas poprosił trener Such. Po przerwie siatkarze z Wyszkowa zabrali się za odrabianie strat. Po pojedynczym bloku Bartosza Zrajkowskiego na Macieju Kordyszu mieliśmy remis 7:7. Potem aż do drugiej przerwy technicznej trwała walka punkt za punkt. Dwa oczka przewagi dał Camperowi Tomasz Rutecki. W kolejnych akcjach punkty przeciwnikowi podarował Kordysz, który uderzył w aut i nadział się na blok gospodarzy (19:15). Dwa asy w końcówce Tomasza Ruteckiego i Jakuba Kowalczyka pozwoliły wyszkowianom spokojnie wygrać trzecią odsłonę.

Pierwsze akcje czwartego seta dawały graczom ze Szczecina nadzieję, że mogą odwrócić losy spotkania. Jednak trwało to do momentu, kiedy asa serwisowego posłał na drugą stronę siatki Maciej Główczyński. Camper prowadził wtedy 8:6, kilka sekund później w aut uderzył Patryk Orłowski i było 9:6 dla miejscowych. Po ataku Sebastiana Wójcika z przechodzącej piłki było 14:10 dla ekipy Jana Sucha. Espadon nie zamierzał się poddać, sygnał do odrabiania strat dał asem Bartosz Cedzyński. To trudne zagrywki środkowego gości pozwoliły zniwelować przewagę Campera. Punktową serwis dołożył też Łukasz Pietrzak i było po 15. Po chwili przestoju gospodarze ponownie zaczęli punktować. Prym wiódł Rutecki, to dzięki jego atakom miejscowi prowadzili 18:15. To właśnie przyjmujący ekipy z Wyszkowa dał piłkę meczową swojemu zespołowi, aktualni mistrzowie wykorzystali ją za drugim razem. Spotkanie zakończył Łukasz Kaczorowski. Camper wygrał trzynaste spotkanie w Krispol I lidze, do tej pory nikt nie znalazł sposobu na zespół z Wyszkowa. Tylko Victoria Wałbrzych urwała punkt podopiecznym Jana Sucha. Espadon z pewnością ostatnich meczów nie zaliczy do udanych. Z dorobkiem 14 punktów szczecinianie plasują się w dolnej części tabeli. Camper jest niekwestionowanym liderem ma na swoim koncie 38 oczek.

Camper Wyszków – Espadon Szczecin 3:1

(26:28, 25:21, 25:18, 25:20)

Camper: Zrajkowski, Wójcik, Rutecki, Kowalczyk, Główczyński, Kaczorowski, Sobczak (libero) oraz Woroniecki, Faryna, Wojtkowski, Peszko i Obrębski (libero)
Espadon: Sladecek, Wołosz, Kordysz, Nowak, Gałązka, Pietrzak, Filipowicz (libero) oraz Dębiec (libero), Kwiecień, Orłowski, Tołoczko i Cedzyński