Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

Orlen Liga: KSZO bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

Bez niespodzianki zakończył się pojedynek mistrzyń Polski z beniaminkiem Orlen Ligi. Siatkarki Chemika Police bez najmniejszych trudności w trzech setach rozprawiły się z zespołem KSZO z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Spotkanie od asa serwisowego rozpoczęła Ewelina Tobiasz, ale po chwili atakiem z lewego skrzydła odpowiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale (1:1). Punktowa zagrywka Joanny Kuligowskiej pozwoliła ostrowczankom odskoczyć na dwa oczka. Podopieczne Dariusza Parkitnego utrzymywały prowadzenie, ale tylko do stanu 5:5, kiedy to atakowała Anna Werblińska. Policzanki zaczęły budować przewagę, po asie serwisowym Mai Ognjenović na pierwszej przerwie technicznej było 8:6. Na początku spotkania walki nie brakowało, były piękne długie wymiany, ale skuteczniejsze w nich były mistrzynie Polski, które po atakach Any Bjelicy prowadziły 10:6. Kiedy punktową zagrywkę dołożyła Anna Werblińska, o przerwę poprosił Dariusz Parkitny. Dobra zagrywka Eweliny Tobiasz i skuteczność na siatce Joanny Kuligowskiej pozwoliła odrobić nieco strat (9:12). Dwa bloki na Katarzynie Brojek oraz udana kontra Małgorzaty Glinki-Mogentale spowodowały jednak, że na przerwie technicznej policzanki prowadziły już 16:9. Chemik w pełni kontrolował sytuację na boisku, utrzymując wysokie prowadzenie. Przy stanie 20:12 o drugą przerwę poprosił Dariusz Parkitny. Nic to jednak nie dało, znakomicie zagrywała Agnieszka Bednarek-Kasza, a kontrataki kończyły Velijković i Kowalińska, działał też blok (23:12). Autowy atak KSZO dał policzankom piłki setowe, a po chwili blok Anny Werblińskiej zakończył tę jednostronną partię.

W ekipie Chemika w drugim secie doszło do kilku roszad. Na boisku pozostały Kowalińska i Jagieło, w miejsce Anny Werblińskiej pojawiła się Sanja Malagurski. Ostrowczanki, podobnie jak w pierwszym secie, odskoczyły na dwa oczka. Po ataku Sanji Malagurski na tablicy był już remis 3:3, a po asie serwisowym Izabeli Kowalińskiej i atakach Aleksandry Jagieło i Agnieszki Bednarek-Kaszy było 6:3 dla Chemika. Podopieczne trenera Cuccariniego podbijały niemal każdy atak rywalek. Kiedy skutecznie po raz kolejny atakowała Kowalińska, zespoły przy stanie 8:4 zeszły na przerwę techniczną. Po niej skutecznie blok obiła Barbara Bawoł, a następnie piłkę na siatce wykorzystała Sophie Godfrey. Kiedy w aut uderzyła Aleksandra Jagieło, różnica wynosiła już tylko jeden punkt. Zagrywka Barbary Bawoł i działający blok pozwoliły ostrowczankom doprowadzić do remisu 10:10, a po autowym ataku Kowalińskiej o przerwę poprosił Giuseppe Cuccarini. Ostrowczanki nie poddawały się Nieudane ataki Brojek i jej zmienniczki, Ralitsy Wasiliewej, w dużej mierze spowodowały, że na przerwie technicznej to Chemik Police miał trzy oczka w zapasie. Po niej punktową zagrywką popisała się Stefana Velijković, a atakiem Agnieszka Bednarek-Kasza (18:13). Gołym okiem widoczna była przede wszystkim większa siła w ataku policzanek (20:14). Policzanki były wręcz bezlitosne dla swoich rywalek, po ataku Aleksandry Jagieło było już 24:15, a następnie wspomniana zawodniczka wraz z Agnieszką Bednarek-Kaszą blokiem zakończyły tę część meczu.

Trzecią odsłonę policzanki rozpoczęły z Agnieszką Rabką na rozegraniu i Aną Bjelicą w ataku. Wynik udanym atakiem otworzyła Sanja Malagurski, a po autowym ataku Wasiljewej, która pozostała na boisku, było już 2:0. Kolejną akcję ta siatkarka już skończyła. Dobre zbicie atakującej KSZO pozwoliło doprowadzić do remisu 3:3. Policzanki podbijały sporo ataków rywalek i skutecznie wykańczały kontrataki, w czym brylowała zwłaszcza Aleksandra Jagieło (7:4). Po autowym ataku Any Bljelicy różnica wynosiła już tylko jeden punkt, ale w kolejnej akcji wspomniana siatkarka była już skuteczna (8:6). Po ataku Bjelicy Chemik prowadził już trzema oczkami i w dalszym ciągu przeważał niemal we wszystkich elementach (12:9). Przy zagrywce Klaudii Grzelak zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zbliżył się ponownie na jeden punkt. Wywiązała się walka, wynik cały czas był sprawą otwartą (16:14). Po przerwie autowe ataki rywalek pozwoliły Chemikowi odskoczyć na 18:14. Tempo gry wyraźnie spadło, a poziom obniżały błędy po obu stronach siatki. Po dobrej akcji Sanji Malagurski i zagrywce Any Bjelicy było już 23:17. Atak Bjelicy dał po chwili piłki meczowe. Spotkanie skończyła w kolejnej akcji Sanja Malagurski.

MVP meczu: Agnieszka Bednarek-Kasza

KPS Chemik Police – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:13, 25:15, 25:17)

Chemik: Werblińska (3), Bednarek (12), Glinka-Mogentale (3), Bjelica (10), Veljković (8), Ognjenović (5), Zenik (libero) oraz Malagurski (8), Rabka, Kowalińska (7) i Jagieło (6)
KSZO: Brojek (3), Ganszczyk (6), Bawoł (7), Kuligowska (4), Tobiasz (4), Goodfrey (3), Nowakowska (libero) oraz Grzelak (1), Wasiliewa (3), Stefańska i Ścibisz (libero)