Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Obie reprezentacje Polski wystąpią w igrzyskach europejskich

Obie reprezentacje Polski wystąpią w igrzyskach europejskich

fot. archiwum

W czerwcu 2015 roku w Baku odbędzie się pierwsza edycja igrzysk europejskich. Znamy już zespoły, które powalczą o medale w siatkówce. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn oglądać będziemy reprezentację Polski.

W dniach 12-28 czerwca w Baku sportowcy w wielu krajów Starego Kontynentu powalczą o medale w 15 konkurencjach, w tym w siatkówce halowej i plażowej. Impreza jest zarządzana przez Europejski Komitet Olimpijski. Przypomnijmy, że w tym samym czasie reprezentacja Stephane’a Antigi będzie walczyła w Lidze Światowej. Dobry występ w igrzyskach europejskich daje możliwość zdobycia cennych punktów do rankingu CEV, co jest ważne w kontekście kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Z tego powodu z udziału w „Światówce" zrezygnowała reprezentacja Niemiec. W siatkówce halowej udział weźmie 12 drużyn męskich i 12 żeńskich.

Uczestnicy igrzysk europejskich w siatkówce kobiet:

Azerbejdżan, Rosja, Serbia, Włochy, Turcja, Niemcy, Holandia, Polska, Belgia, Chorwacja, Bułgaria, RumuniaUczestnicy igrzysk europejskich w siatkówce mężczyzn:

Azerbejdżan, Rosja, Włochy, Serbia, Polska, Bułgaria, Niemcy, Francja, Finlandia, Belgia, Słowacja, Turcja

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved