Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W 2015 roku memoriałowa rywalizacja zawita do Torunia

W 2015 roku memoriałowa rywalizacja zawita do Torunia

fot. archiwum

Poznaliśmy już termin oraz miejsce XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W przyszłym roku międzynarodowy turniej, który wpisał się na stałe w kalendarz gier biało-czerwonych, odbędzie się w toruńskiej hali sportowo-widowiskowej.

Turniej, którego gospodarzem będą mistrzowie świata, czyli reprezentacja Polski, zostanie rozegrany w Toruniu w dniach 22-24 sierpnia 2015 roku. W najbliższych miesiącach poznamy również kolejnych uczestników imprezy.

Przypomnijmy, że memoriał Huberta Jerzego Wagnera to turniej uważany za najbardziej prestiżowy w świecie siatkarskim o charakterze towarzyskim. Co roku, od pierwszej edycji, był obejmowany honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W dwunastu edycjach brały w nim udział drużyny: Argentyny, Australii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Czarnogóry, Czech, Egiptu, Estonii, Hiszpanii, Holandii, Iranu, Kanady, Kuby, Niemiec, Norwegii, Tunezji, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii, Polski A oraz Polski B. Do tej pory spotkania memoriałowe odbywały się w: Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku, Krakowie oraz dodatkowo w: Iławie (2004 r. i 2006 r.), Ostródzie (2006 r. i 2007 r.), a także Elblągu (2007 r.). Teraz czas na Toruń.

Przez 12 lat memoriałowe zmagania siatkarzy obejrzało na żywo na trybunach ponad 190 tysięcy kibiców, co daje średnią około 15800 na każdy memoriał. Rekord frekwencji padł w tym roku w Krakowie, kiedy to finałowe mecze oglądało ponad 14 tysięcy osób.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved