Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bydgoszczanie wywieźli z Warszawy trzy punkty

PlusLiga: Bydgoszczanie wywieźli z Warszawy trzy punkty

Tylko jednego seta zdołali ugrać stołeczni akademicy w meczu z bydgoską ekipą, otwierającym 14. kolejkę PlusLigi. Siatkarze Vitala Heynena pokonali AZS 3:1, choć niewiele zabrakło, by „inżynierowie" doprowadzili do tie-breaka.

Rywalizacja w ursynowskiej hali rozpoczęła się od wyrównanej gry. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili 8:5, po skutecznym bloku na Patryku Strzeżku. Po powrocie pod siatkę kolejne punkty na bydgoskim koncie zapisali Konstantin Cupković i Wojciech Jurkiewicz. Warszawianie jednak nie dawali za wygraną: efektywny blok i dobre zagrania Strzeżka pozwoliły gospodarzom nieznacznie zbliżyć się do rywali. Mimo wszystko, to przyjezdni mogli cieszyć się z aż siedmiu oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej – po asie serwisowym Jakuba Jarosza. Po wznowieniu gry bydgoszczanie brylowali na parkiecie. Dopiero błąd w zagrywce Jarosza przerwał szczęśliwą serię zespołu znad Brdy. Warszawianie jednak nie wykorzystali sytuacji. Mimo starań Mateusza Sacharewicza bydgoszczanie okazali się nie do zatrzymania. Piłka setowa pojawiła się przy dziewięciopunktowym prowadzeniu przyjezdnych. Seta zakończył skuteczny atak Jurkiewicza.

Bydgoszczanie rozpoczęli kolejną partię z wysokiego „C”. Efektywny blok w połączeniu ze świetnymi atakami Jarosza dały przyjezdnym pięć oczek przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Powrót pod siatkę to kolejne punkty bydgoszczan. Podopieczni Jakuba Bednaruka mieli ogromne trudności ze sforsowaniem bloku rywali. Wracający po kontuzji Artur Szalpuk starał się zniwelować przewagę gości, jednak bydgoszczanie prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:6 i wydawało się, że pewnie zmierzali do zwycięstwa w partii. Dopiero w końcowej części seta warszawianie rozpoczęli stopniowe odrabianie strat. Swoją obecność na boisku zaznaczyli Michał Filip, Piotr Lipiński i Jakub Radomski. Mimo starań, Jarosz wywalczył piłkę setową przy wyniku 24:18. Pierwszą próbę zakończenia partii udaremnił Bartłomiej Lemański, atakując ze środka. Dopiero Justin Duff sprezentował kolegom ostatnie oczko.

Zmotywowani podopieczni Bednaruka wrócili na parkiet i objęli prowadzenie dzięki dobrej postawie Radomskiego i błędom rywali. Bydgoszczanie jednak szybko odrobili straty, doprowadzając do remisu 6:6. Od tego momentu gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili zaledwie jednym oczkiem po skutecznym zagraniu Cupkovicia. Po powrocie pod siatkę bydgoszczanie zaczęli zwiększać swoją przewagę. Udane akcje Jarosza przeplatały się z efektywnym blokiem gości, dzięki czemu zespół znad Brdy prowadził 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry miejscowi zdołali odrobić straty, a chwilę później objąć prowadzenie dzięki atakom Michała Filipa. Od tego momentu gra znów wyrównała się. Piłka setowa dla AZS-u pojawiła się po skutecznym bloku na Nallym. Bydgoszczanie jednak zdołali odrobić straty. Dopiero kiwka Lipińskiego, a następnie warszawski blok zakończyły partię wynikiem 27:25 na korzyść gospodarzy.

Początek czwartej odsłony zdecydowanie należał do gości, a Cupković zdobywał punkt za punktem. Taka sytuacja nie przeszkodziła jednak warszawianom w odrabianiu strat. Skuteczne akcje Szalpuka przeplatały się z dobrą zagrywką Lipińskiego, co sprawiło, że przyjezdni prowadzili zaledwie jednym oczkiem na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry inżynierowie nie tylko odrobili straty, lecz także objęli prowadzenie dzięki kapitalnym akcjom Lipińskiego i zeszli na kolejną pauzę, prowadząc 16:14. Powrót pod siatkę to kolejne dobre zagrania miejscowych. Tym razem swoje trzy grosze do gry dołożyli Szalpuk i Lemański. Przyjezdni nie dawali za wygraną. Marcin Waliński wspomagany blokiem starał się wyrównać stan rywalizacji, co skutecznie utrudniał Filip. Jednak błąd atakującego warszawian ostatecznie pozwolił rywalom na wyrównanie wyniku. Oliwy do ognia dolał Sacharewicz, atakując w aut. Chwilę później również Lipiński pomylił się, dając w prezencie bydgoszczanom piłkę meczową. Spotkanie zakończył Cupković.

MVP: Jakub Jarosz

AZS Politechnika Waszawska – Transfer Bydgoszcz 1:3
(15:25, 19:25, 27:25, 23:25)

Politechnika Warszawska: Strzeżek (1), Lipiński (9), Depowski (1), Lemański (12), Szalpuk (13), Sacharewicz (11), Olenderek (libero) oraz Radomski (4), Filip (10), Bieńkowski i Mordyl
Transfer Bydgoszcz: Jurkiewicz (13), Jarosz (18), Cupković (20), Woicki (2), Nally (3), Duff (10), Bonisławski (libero) oraz Murek (libero), Marshall, Gunia (1), Waliński (2) i Wolański