Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Łasko: Mierzyliśmy się z klasowym zespołem

Michał Łasko: Mierzyliśmy się z klasowym zespołem

fot. Izabela Kornas

- Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, gdyż rywal dysponuje ogromną siłą ognia w zagrywce i rzeczywiście ten element przesądził sprawę - powiedział po przegranej Jastrzębskiego Węgla z Lokomotiwem Nowosybirsk Michał Łasko.

Środowe spotkanie rozpoczęło się po myśli jastrzębian, którzy wygrali inauguracyjną partię do 23. Już wtedy jednak Lokomotiw postawił polskiej ekipie trudne warunki, co potwierdził w kolejnych odsłonach, wygrywając pojedynek ostatecznie 3:1. – Widzieliśmy, że czeka nas trudny mecz ze względu na to, że Jastrzębski Węgiel ma żywiołowych fanów, a w Polsce – czy to w rozgrywkach klubowych, czy reprezentacyjnych – zawsze gra się ciężko – powiedział po meczu kapitan Lokomotiwu Nowosybirsk Aleksander Butko. – Cieszymy się z tych trzech punktów, bo Jastrzębski Węgiel to dobry zespół, mający świetnych zawodników. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że kluczowe znaczenie może mieć zagrywka – i to się potwierdziło. Silne serwy przesądziły o naszej wygranej. Ostatnie trzy mecze w lidze zagraliśmy słabo, dwa z nich przegraliśmy do zera, dlatego cieszy wygrana za trzy punkty z tak dobrym przeciwnikiem – dodał, komplementując ekipę Roberto Piazzy. Wtórował mu przyjmujący ekipy z Nowosybirska Oreol Camejo. – Uważam, że mecz stał na wysokim poziomie i mógł się podobać. Serwis i atak były elementami, które przesądziły o naszym zwycięstwie – przyznał.

Zaczęliśmy dobrze to spotkanie, a potem… nie wiem, co się stało. Rywale pozostali na swoim poziomie, my zeszliśmy w dół z poziomem gry w porównaniu z tą pierwszą partią – skomentował z kolei postawę jastrzębian kapitan miejscowych Michał Łasko. – Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, gdyż rywal dysponuje ogromną siłą ognia w zagrywce i rzeczywiście ten element przesądził sprawę. Ok, akceptujemy ten rezultat, w końcu mierzyliśmy się z klasowym zespołem. Camejo rozegrał bardzo dobre zawody. Oprócz pierwszego seta przeciwnicy pokazali, że są lepszą drużyną od nas i wygrali dość pewnie. Spróbujemy odbić sobie tę stratę punktową u nich, ale będzie to trudne – dodał.

Mimo porażki Jastrzębskiego Węgla z gry zespołu zadowolony był jednak trener śląskiej ekipy Roberto Piazza. – Włożyliśmy w to spotkanie całą energię, serce oraz inteligencję. Z przyjemnością oglądałem grę swojego zespołu. Drużyna dała z siebie wszystko, co mogła w tym momencie – powiedział. – Lokomotiw zademonstrował swoją moc w zagrywce. I tak jak mówiłem przed meczem, serwis i przyjęcie zrobiły różnicę w tym meczu. Teraz pozostaje nam się skupić na meczu ligowym w Bielsku-Białej, bo tam też pewnie łatwo nie będzie – zakończył.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved