Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mecze PlusLigi i Orlen Ligi przez kolejne pięć lat w Polsacie

Mecze PlusLigi i Orlen Ligi przez kolejne pięć lat w Polsacie

fot. archiwum

Telewizja Polsat będzie transmitowała mecze PlusLigi, Orlen Ligi, Pucharu oraz Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn w latach 2015-2020. Umowa pomiędzy Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. a Polsatem została podpisana w czwartek w Hotelu Marriot.

Dotychczasowa umowa obowiązywała od sezonu 2011/2012 i wygasa po sezonie 2014/2015. Współpraca PLPS S.A. z Telewizją Polsat sięga roku 2003. – Jest to dla nas wielki dzień – powiedział prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Piotr Sieńko. – Przez lata z naszym partnerem budowaliśmy pozytywny wizerunek polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że w następnym pięcioleciu doczekamy się sukcesów naszych reprezentacji oraz klubów na arenie międzynarodowej. Ufam, że współpraca będzie korzystna od strony biznesowej i emocjonalnej dla Telewizji Polsat oraz PLPS S.A. – dodał.

Byłem przy podpisywaniu pierwszej umowy – powiedział zaś Przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A. Andrzej Gołaszewski. – Przed jej zawarciem szukaliśmy telewizji, która nie przerwie meczu ze względu na jakieś wydarzenie polityczne, tylko telewidz zobaczy spotkanie do końca. Znaleźliśmy partnera stabilnego, godnego zaufania, który siatkówkę pokazuje w stopniu bardzo profesjonalnym – przyznał Gołaszewski. Podkreślił też, że Polsat ustalił standardy siatkarskich relacji, które są wysoko cenione na arenie międzynarodowej. – Są po prostu najlepsze. W poprzednich latach odnieśliśmy wielki sukces. Nie mam wątpliwości, że w kolejnych, które obejmuje umowa, będzie podobnie – zakończył.

Z podpisania umowy nie krył zadowolenia Prezes Zarządu Telewizji Polsat Mirosław Błaszczyk. – Od 2003 roku zbudowaliśmy w sporcie, nie tylko polskim, coś wyjątkowego. Rozmawiam z przedstawicielami telewizji innych krajów i oni podkreślają, że powstała fantastyczna rzecz – powiedział. Dodał też, że gdy wchodził na Stadion Narodowy na mecz otwarcia mistrzostw świata Polska – Serbia, to czuł się szczęśliwy. – Nasza ekstraklasa jest ligą mistrzów świata. Gratuluję Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej tego, do czego doszła. Cieszę się, że my mogliśmy to relacjonować. W następnych sezonach będziemy chcieli pokazać wydarzenia ligowe i pucharowe jak najlepiej – przyznał.Nowa umowa będzie obowiązywała od sezonu 2015/2016 do 2019/2020. Skalę dotychczasowej współpracy pomiędzy Telewizją Polsat a PLPS S.A. najlepiej obrazuje fakt, że w tym czasie było ponad tysiąc transmisji.

Jakie korzyści przyniesie klubom nowe porozumienie? – Otrzymają większe pieniądze. Otwiera się pole do jeszcze lepszej współpracy ze sponsorami lokalnymi – powiedział Jacek Kasprzyk, Wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – Dziękuję Telewizji Polsat za dotychczasową współpracę. Często wychodziła ona poza ramy umowy. Gdy chcieliśmy pokazać jakiś hit, to nasz partner zwykle się zgadzał – zakończył.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved