Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kontuzja Radeckiej nie tak poważna, jak się wydawało

Kontuzja Radeckiej nie tak poważna, jak się wydawało

fot. archiwum

Uraz, jakiego polska rozgrywająca Milena Radecka nabawiła się w ubiegły weekend, okazał się niegroźny, przerwa Polki nie będzie więc tak długa, jak na początku przewidywano. Milena czeka jeszcze na ostateczne zalecenia lekarza.

Z oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia dwóch kontuzjowanych zawodniczek Foppapedretti Bergamo (Milena Radecka i Sara Loda – przyp. red.) napływają pozytywne informacje. Urazy Mileny Radeckiej i Sary Loda nie są tak poważne, jak wstępnie zakładano.

Polska rozgrywająca urazu doznała w meczu ligowym 6. kolejki serie A, podczas konfrontacji z Piacenzą. W drugiej partii spotkania Milena Radecka ze względu na ból kolana nie mogła kontynuować gry. Wczoraj Polka przeszła badania i rezonans magnetyczny wykluczył poważny uraz. Na ocenę czasu powrotu do gry rozgrywającej jest jednak za wcześnie, lekarze ocenią dalszy top postępowania. Podobnie wygląda sytuacja z przyjmującą Bergamo. Sara Loda również zmagała się z bólem kolana, badania wykazały zapalenie więzadła rzepki. Nie potwierdziły się więc czarne scenariusze dotyczące urazów siatkarek Foppapedretti Bergamo.

Nie wiadomo jednak czy polska rozgrywająca będzie mogła poprowadzić swój zespół w najbliższym meczu ligowym. A mecz 8. kolejki rozgrywek może być wyjątkowo istotny dla drużyny Mileny Radeckiej. Ekipa z Bergamo podejmować będzie bowiem Unendo Yamamay Busto Arsizio z Joanną Wołosz w składzie. Obie ekipy w klasyfikacji dzielą tylko dwa oczka, stawka spotkania będzie więc spora.źródło: inf. własna, volleybergamo.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved