Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Klaudia Grzelak: Każdy mecz powinien być okazją do ogrywania się

Klaudia Grzelak: Każdy mecz powinien być okazją do ogrywania się

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki KSZO wciąż czekają na przełamanie w Młodej Lidze Kobiet. O korzyściach, jakie pociąga za sobą gra w tych rozgrywkach, zdobywanym doświadczeniu i otrzymanej szansie na grę w seniorskiej drużynie opowiedziały Alicja Stefańska i Klaudia Grzelak.

Jak podsumowałybyście tę pierwszą fazę Młodej Ligi? Nie udało wam się wywalczyć żadnych punktów, choć trzeba też przyznać, że trafiłyście do bardzo silnej grupy…

Alicja Stefańska:W takim składzie, w jakim teraz gramy, myślę, że każda z grup byłaby dla nas bardzo dużym wyzwaniem, trudno byłoby coś ugrać.

Klaudia Grzelak: Mamy bardzo młode dziewczyny, które dopiero wchodzą w cały świat tej dorosłej siatkówki. Inne zespoły co prawda też mają w swoim składzie takie mniej doświadczone zawodniczki, ale grają zdecydowanie lepszą siatkówkę. Trenerzy w tych meczach, które do tej pory miałyśmy okazję rozegrać, mają do dyspozycji kilka wartościowych zmienniczek, które potrafią opanować nerwy i ta gra układa im się inaczej niż u nas.W czym należy upatrywać przyczyny waszych porażek?

Klaudia Grzelak:Wydaje mi się, że momentami dziewczyny są za bardzo zestresowane. Tak naprawdę mimo tych porażek nie dzieje się nic wielkiego, bo każdy mecz powinien być okazją do ogrywania się, zdobywania doświadczenia.

Alicja Stefańska: I my również powinnyśmy w ten sposób do tego podchodzić…

Wy akurat trenujecie wspólnie z zespołem z Orlen Ligi. Macie czas, by zgrać się z siatkarkami z Młodej Ligi?

Klaudia Grzelak: Nie mamy takiego czasu, bo z tymi zawodniczkami spotykamy się tylko na meczach Młodej Ligi. Koncentrujemy się na treningach z pierwszą drużyną. Myślę, że jest to dla nas bardzo cenne, więcej wynosimy z takich zajęć.

Wiele drużyn występujących w Młodej Lidze może sobie pozwolić na to, by w skład młodzieżowej drużyny wchodziło nawet 5-6 młodych zawodniczek mających doświadczenie z gry w Orlen Lidze…

Klaudia Grzelak:Takie są po prostu decyzje trenerów.

Alicja Stefańska: Dla nich jest to też szansa na nabranie umiejętności. Z tego co wiem, wiele z nich nie ma też okazji, by dłużej pograć w seniorskiej drużynie. Myślę, że jest to wbrew pozorom bardzo pozytywne. Jeżeli jest ktoś, kto potrafi to wszystko poukładać, to na tej Młodej Lidze dziewczyny mogą bardzo wiele skorzystać.

Czy w Ostrowcu Świętokrzyskim jest potencjał, by zbudować młodą drużynę walczącą o najwyższe cele?

Klaudia Grzelak:Trudno nam powiedzieć. Ja jestem tutaj pierwszy sezon i nie potrafię wszystkich dziewczyn jeszcze ocenić. To są zawodniczki z roczników 97-98. Przed nimi na pewno jest dużo pracy, myślę, że jeśli będą solidnie pracowały, to można taką drużynę zbudować.

Jak wy widzicie swoją przyszłość, perspektywy na najbliższe lata?

Alicja Stefańska: Trenujemy, dajemy z siebie wszystko na zajęciach. Mamy okazję pracować ze starszymi, bardziej ogranymi koleżankami, które mają za sobą kilka sezonów w Orlen Lidze. Dla nas jest to na razie fajna przygoda i zdobywanie doświadczenia, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Chcemy swoją okazję wykorzystać, w kolejnych latach na pewno nam się to przyda.

Mecz z Budowlanymi Łódź odbył się w dość niecodziennej scenerii. Jak grało wam się w tej ogromnej hali, jaką jest Atlas Arena?

Klaudia Grzelak: Trochę nas ta hala przytłoczyła (śmiech). Na pewno ten obiekt robi duże wrażenie.

Alicja Stefańska:Śmiałyśmy się w busie, że jeszcze parę dni temu grali tutaj mistrzowie świata i jest to dla nas zaszczyt (śmiech). Dla nas to kolejne przeżycie.

Alicjo, w trakcie swojej kariery miałaś możliwość grać niemal na wszystkich możliwych pozycjach. To dość niecodzienna sytuacja…

Alicja Stefańska: Jako młodziczka rzeczywiście zaczynałam swoją przygodę z siatkówką jako środkowa, ale tam siatka była na wysokości 2 m 15 cm (wysokość siatki dla kobiet w rozgrywkach seniorskich to 2,24 m – przyp. red.) więc było mi „troszeczkę” łatwiej. Później już sprawdziłam się jako przyjmująca i libero, przeplatałam ze sobą występy na obu tych pozycjach. Cieszę się, że mogę pomóc drużynie niezależnie od tego w jakiej roli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved