Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal po raz pierwszy pokonana w Nysie

I liga M: Stal po raz pierwszy pokonana w Nysie

fot. archiwum

Pierwszoligowi siatkarze z Nysy nie sprostali niżej notowanej drużynie AGH AZS Kraków, przegrywając z podopiecznymi Andrzeja Kubackiego 1:3. Była to pierwsza porażka w tym sezonie we własnej hali zespołu prowadzonego przez Janusza Bułkowskiego.

W pierwszej partii po nyskiej stronie siatki "siadło" przyjęcie, nie było z czego zaatakować i komu skończyć. Za to krakowianie solidnie serwowali, a asami popisali się Surma, Dzierwa i Górski. Na dodatek stalowcy popełniali proste błędy i cały czas tracili dystans. Po asie Surmy, obronie Głoda po bloku AGH prowadziła 10:4, a po złych zagraniach miejscowych 17:9. Na moment Stal poderwał dwoma atakami z krótkiej Kalembka, ale to był wyjątek w bezradności na siatce. Goście wygrali łatwo do 13. Kolejnego seta zaczęli od prowadzenia 3:1, ale wreszcie zagrywką zaskoczył Dawid Bułkowski, Stal doprowadziła do remisu i wreszcie po raz pierwszy w meczu wygrywała 7:6. Od tego momentu trwała zacięta walka, ale po zagraniu w antenkę Bułkowskiego przyjezdni odskoczyli na 19:21. Opolanie uratowali się blokami, gdyż Długosz zatrzymał Zarembę oraz dwa razy Dzierwę i Stal wygrała 25:22.

W trzeciej odsłonie trwała wymiana punktów i tak było do stanu 7:8. Wówczas w polu zagrywki zameldował się znający dobrze halę w Nysie Górski, a po jego serwisach Mucha i Halaba atakowali z przechodzących piłek, dając swojej drużynie prowadzenie 12:7. Po asie Długosza i dwóch kontrach nysanie dochodzili na trzy punkty, ale kolejne ich błędy, dobra dyspozycja Halaby i as Surmy zdecydowały o porażce. Czwarty set zaczął się od lepszej gry zagrywką i w ataku miejscowych. Od stanu 5:3 wszystko zaczęło jednak wracać do normy, a Gnatek zatrzymując Piotrowskiego, dał akademikom prowadzenie 14:12. Dwa błędy miejscowych sprawiły, że było już 15:19. Trener Janusz Bułkowski nie po raz pierwszy wysłał na ratunek Dzikowicza i przy jego serwisach Stal objęła prowadzenie 21:20. Miała piłkę setową, ale obronił ją Halaba. Potem Biernat zderzył się z Piotrowskim, a na koniec Mucha zatrzymał atakującego gospodarzy i trzy punkty pojechały do Krakowa.

Stal AZS PWSZ Nysa – AGH AZS Kraków 1:3
(13:25, 25:22, 20:25, 24:26)Składy zespołów:
Stal: Szczurek, Nożewski, Kalembka, Długosz, D. Bułkowski, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Dzikowicz, Biernat, Makowski, Zarankiewicz i Rachwalik
AGH AZS: Górski, Mucha, Gnatek, Dzierwa, Halaba, Surma, Głód (libero) oraz Walczykowski, Galiński i Łaba

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved