Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwszy stracony punkt Campera Wyszków

I liga M: Pierwszy stracony punkt Campera Wyszków

Camper Wyszków nadal pozostaje niepokonany w rozgrywkach I ligi mężczyzn. W środę w meczu z Victorią Wałbrzych liderzy tabeli przegrywali już 1:2, ale rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Stracili jednak pierwszy punkt w rozgrywkach.

W pierwszym secie zawodnicy z Wałbrzycha od razu rzucili się na siatkarzy Campera, po ataku Łukasza Kaczmarka było 8:3 dla Victorii. Potem wałbrzyszanie cały czas utrzymywali swą przewagę, a gospodarze mozolnie odrabiali straty. Dopiero w końcówce zdołali zniwelować stratę do Victorii. Po bloku na Kaczmarku było 22:21 dla gości. Jednak wyszkowianie nie doprowadzili do remisu i to przyjezdni wygrali pierwszą odsłonę 25:23. Przegrana w premierowym secie podrażniła ekipę z Wyszkowa. Po asie serwisowym Rafała Faryny Camper rozpoczął dobrze drugiego seta i prowadził 5:3, systematycznie powiększając swoją przewagę. W tej partii to siatkarze z Wyszkowa zdominowali całkowicie grę. W końcówce dwoma asami serwisowymi popisał się Jakub Peszko i to on ustalił wynik drugiego seta na 25:15.

Set numer trzy ponownie dobrze otworzyła Victoria, po błędzie w ataku Sebastiana Wójcika było 6:3 dla przyjezdnych. W dalszej części seta kluczem do powstrzymania Campera okazał się blok. Podopieczni Krzysztofa Janczaka zatrzymali Jakuba Kowalczyka i Sebastiana Wójcika, przewaga Victorii wynosiła cztery punkty (15:11). W końcówce zawodnicy gospodarzy zaczęli popełniać sporo niewymuszonych błędów, a seta atakiem ze środka zakończył Bartłomiej Krulicki. Przegrana podłamała nieco siatkarzy Campera, w czwartej partii po asie Szymona Piórkowskiego było 8:4 dla Victorii, kiedy szczelnym blokiem powstrzymany został Wójcik, było już 10:5 dla gości. Wtedy trener Jan Such postawił na maksymalne ryzyko i nakazał swoim zawodnikom ryzykować w polu zagrywki. To przyniosło efekty. Gospodarze szybko odrobili straty i po ataku Łukasza Kaczorowskiego był remis 15:15. W kolejnych akcjach kibice obserwowali walkę punkt za punkt. Po emocjonujących ostatnich piłkach Camper wygrał 25:23.

Natchnieni wygraną w poprzednim secie miejscowi znakomicie weszli w finałowego seta. Po ataku Kaczmarka w siatkę było 3:1 dla Campera, Victoria szybko wyrównała i było 4:4, po asie Piórkowskiego jednym oczkiem prowadzili goście. Ale Camper nie składał broni, asa posłał również Tomasz Rutecki. Ze środka punktował Jakub Kowalczyk, w polu zagrywki w decydujących momentach nie wstrzymywał ręki Łukasz Kaczorowski i to przyniosło efekt. Set został przez gospodarzy wygrany 15:9 i cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Rafała Farynę, który z konieczności występował od drugiego seta na pozycji środkowego.

Camper Wyszków – Victoria Wałbrzych 3:2
(23:25, 25:15, 17:25, 25:23, 15:9)

Camper: Woroniecki, Peszko, Wójcik, Kaczorowski, Główczyński, Kowalczyk, Sobczak (libero) oraz Zrajkowski, Faryna, Rutecki, Wojtkowski i Obrębski (libero)
Victoria: Fijałek, Krulicki, Piórkowski, Kaczmarek, Olszewski, Filipiak, Mihułka (libero) oraz Olczyk i Karpiewski