Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol wygrał, Avia wciąż na dnie tabeli

I liga M: Pekpol wygrał, Avia wciąż na dnie tabeli

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka pokonali "czerwoną latarnię" I ligi mężczyzn. Zwycięstwo z Avią nie przyszło im jednak łatwo. Świdniczanie wygrali drugiego seta i byli o krok od zwycięstwa w kolejnym. Ostatecznie Pekpol wygrał we własnej hali 3:1.

Świdniczanie rozpoczęli od porażki w pierwszym secie. W grze podopiecznych trenera Krzysztofa Lemieszka wszystko szwankowało. – O naszej postawie w tej partii trudno powiedzieć coś pozytywnego. Po prostu nie podjęliśmy walki – mówi prezes Avii Roman Lis. Znacznie lepiej świdnicka młodzież zaprezentowała się w kolejnej odsłonie. Avia prowadziła od początku trzema, a nawet pięcioma punktami. Goście nieźle radzili sobie w przyjęciu zagrywki. Dobrze funkcjonował atak i blok. Duża w tym zasługa rozgrywającego ekipy ze Świdnika Bartłomieja Misztala.Bartek mądrze kierował grą, popisał się również kilkoma ładnymi dla oka kiwkami – relacjonuje prezes.

Goście planowali pójść za ciosem w trzecim secie. I byli bardzo blisko zrealizowania tego celu. Choć ta partia była bardzo zacięta i niezwykle emocjonująca. Zespoły grały punkt za punkt, ale na obie przerwy techniczne to Avia schodziła z kilkupunktową przewagą. – Dobra gra środkowych, szczególnie w bloku, przeplatała się z fatalną postawą w zagrywce i indywidualnymi błędami – mówi Lis.

Na środku bloku wyróżniającym zawodnikiem był Daniel Szaniawski. Bardzo nerwowo było w końcówce tego seta. „Żółto-niebiescy” stanęli przed szansą zwycięstwa. Zmarnowali jednak piłkę setową przy prowadzeniu 25:24. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła. Zawodnicy Pekopolu wygrali 27:25.

Przegrana w trzeciej partii sprawiła, że w kolejnej goście nie byli już tak mocni. Coraz częściej zaczęło szwankować przyjęcie. Motorem napędowym Pekpolu był doskonale znany w Świdniku były rozgrywający Avii Piotr Milewski.Piotrek zrobił swoje i przyczynił się do naszej porażki. Szkoda przegranej, tym bardziej że była szansa przynajmniej na punkt – przyznał prezes świdnickiego klubu.

Pekpol Ostrołęka – Avia Świdnik 3:1
(25:15, 20:25, 27:25, 25:19)

Pekpol: Szałański, Białek, Boruch, Szczygielski, Wdowiak, Przybylski, Saczko (libero) oraz Obermeler, Milewski, Wierzbicki i Cichocki
Avia: Woźnica, Poinc, Misztal, Szaniawski, Woźnica, Dobrzyński, Sadowski (libero), Sajdak (libero) oraz Konieczny, Skwarek i Łęgowski