Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol wygrał z Caro Rzeczyca, ale stracił seta

I liga M: Krispol wygrał z Caro Rzeczyca, ale stracił seta

W środowym spotkaniu Krispol 1. Ligi APP Krispol Września pokonał u siebie Caro Rzeczyca 3:1. W drugim secie gospodarze ustanowili swój rekord, oddając rywalom zaledwie 10 punktów, co wpłynęło na nich dość rozluźniająco i Caro urwało seta we Wrześni.

W pierwszym secie walka była wyrównana. Mimo prowadzenia Krispolu (6:4, 9:7) goście potrafili gonić (10:10). Kluczowa okazała się czteropunktowa przewaga wrześnian (18:14). Losy partii przypieczętowali asem Skup, chwilę później w ataku Jasiński. Nie pomogła pogoń Caro (cztery oczka z rzędu). Druga odsłona spotkania zapisze się w rekordowych statystykach gospodarzy. Pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 10 punktów. Od samego początku do końca APP Krispol zdobywał przewagę seriami. Dobrze funkcjonował szczelny blok.

Jednak gracze z Rzeczycy nie powiedzieli ostatniego zdania. W trzecim secie ku zaskoczeniu kibiców szybko wyszli na prowadzenie (3:7, 6:10). Podopieczni Marka Jankowiaka złapali rywala przy stanie 14:14, ale to Caro dalej lepiej punktowało (17:21). Dzięki skutecznej i ambitnej grze goście zdobyli seta kontaktowego. Po przerwie pomarańczowi wrócili na swój poziom. Kontrolowali przebieg seta od początku (12:9, 19:15, 22:19). Ostatecznie APP Krispol zakończył spotkanie 25:21, zaliczając tym samym kolejny komplet punktów.

MVP: Damian Dobosz (APP Krispol)

APP Krispol Września – Caro Rzeczyca 3:1
(25:22, 25:10, 22:25, 25:21)

Krispol: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Jasiński, Antosik, Dobosz, Skup, Tylicki (libero) oraz Sęk, Kempiński, Adamski i Murdzia
Caro: Pawłowski, Żyliński, Kaczorowski, Kuźma, Małachowski, Koryciński, Wroniecki (libero) oraz Kucharski, Stanisławajtys i Wilkoński