Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Elviss Krastins: Zabrakło nam koncentracji

Elviss Krastins: Zabrakło nam koncentracji

fot. Adrian Sawko

ZAKSA podtrzymuje passę zwycięstw. Tym razem we własnej hali kędzierzynianie pokonali 3:1 fiński zespół VaLePa Sastamala. - W pewnym momencie mocno się pogubiliśmy i popełnialiśmy sporo błędów - komentował po meczu Elviss Krastins.

Co w środowym meczu sprawiło wam najwięcej problemów?

Elviss Krastins:ZAKSA zagrała bardzo dobre spotkanie, jednak jakbym miał wskazać jeden element, w którym zespół gospodarzy był zdecydowanie lepszy od nas, to byłaby to solidna zagrywka. Nam w tym meczu zabrakło koncentracji, w pewnym momencie mocno się pogubiliśmy i popełnialiśmy sporo błędów, a w rywalizacji z tak mocnym przeciwnikiem nie możemy sobie pozwolić na takie łatwe straty punktów.

Faktycznie w czwartym secie było widać, że zgubiliście swój rytm. Co było tego przyczyną?Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że tutaj chodzi przede wszystkim o tę koncentrację. W pewnych momentach w naszej grze pojawiły się takie błędy, których nigdy nie powinniśmy popełniać.

W waszej drużynie jest sporo bardzo młodych zawodników. Nie boicie się, że na pewnym etapie rozgrywek może wam zabraknąć doświadczenia?

Nie przejmuję się tym, że w innych drużynach grają bardziej doświadczeni zawodnicy. W naszym zespole mamy wielu młodych, ale za to bardzo utalentowanych graczy. Ciężko pracujemy i z meczu na mecz staramy się poprawiać naszą grę, a doświadczenie również z czasem zdobędziemy.

Sam jesteś bardzo młody, a według wielu opinii jesteś jednym z najlepszych zawodników w swojej drużynie. Czy taka dobra renoma wywiera na tobie presję czy może jest mobilizacją?

To bardzo miłe, że pojawiają się takie opinie. Jednak ja nie ulegam łatwo presji otoczenia. Staram się grać najlepiej, jak potrafię i wykorzystywać każdą piłkę.

Tegoroczne mistrzostwa świata pokazały, że siatkówka w Finlandii stoi na naprawdę wysokim poziomie. Do polskich hal przybywały duże grupy fińskich kibiców, co z pewnością świadczy o tym, że siatkówka jest u was cenionym sportem. Jak ty z twoim doświadczeniem możesz ocenić poziom siatkówki w Finlandii?

Moim zdaniem siatkówka w Finlandii z roku na rok się rozwija, a poziom tutejszej ligi jest coraz wyższy. Myślę, że dzięki tegorocznym mistrzostwom świata ten postęp został zauważony. Taka sytuacja spowodowana jest tym, ze fińska liga jest coraz popularniejsza i każdy zagraniczny zawodnik, który decyduje się u nas grać, wnosi coś nowego. Mam nadzieję, że w przyszłości Finlandia będzie jeszcze lepsza, aż w końcu stanie się siatkarską potęgą.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved