Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vital Heynen: Siatkarski świat wam zazdrości

Vital Heynen: Siatkarski świat wam zazdrości

fot. volleyball.de

- Jest w Europie jedna liga kompletna. To PlusLiga z ogromnym zainteresowaniem kibiców, silnymi drużynami, które nie przegrywają w Champions League. Do tego stawka jest wyrównana - mówi o naszych rozgrywkach Vital Heynen.

Przez wiele lat liga włoska była uważana za najsilniejszą ligę siatkarską. Kilka lat temu dołączyła do niej liga rosyjska. Z kolei za trzecią siłę w Europie przez wielu fachowców została uznana nasza PlusLiga. Kilka mocnych klubów jest obecnie też w Turcji. To właśnie te cztery kraje nadają ton europejskiej, klubowej siatkówce. Jednak zdaniem Vitala Heynena powoli na czoło siatkarskiego peletonu wysuwają się polskie rozgrywki. – Zobaczcie, co się dzieje w Europie. Sławny włoski klub Copra Piacenza nie ma pieniędzy, nie ma sponsorów. Drużyna ginie i znikąd zainteresowania. W Turcji są dwa-trzy silne i bogate kluby, ale reszta ma wielkie problemy. Siatkarze z Kuby je opuszczają. W Rosji są ogromne różnice. Jest wiele możnych, ale są i takie, które mają kłopoty – opowiada trener reprezentacji Niemiec. – Jest w Europie jedna liga kompletna. To PlusLiga z ogromnym zainteresowaniem kibiców, silnymi drużynami, które nie przegrywają w Champions League. Do tego stawka jest bardzo wyrównana. Tylko Skra Bełchatów wyrasta nad resztę, a poza tym każdy może wygrać z każdym. Siatkarski świat wam zazdrości. Jestem szczęśliwy, że mogę tu pracować – dodaje Heynen.

Jego zdaniem kryzys gospodarczy sprawi, że w najbliższych latach jeszcze więcej wartościowych zawodników trafi do PlusLigi, dzięki czemu stanie się ona jeszcze silniejsza, a mecze będą jeszcze ciekawsze. – Kryzys dosięgnął Włochy i mam na myśli nie tylko problemy sportowych drużyn. We Francji jest tuż za zakrętem. Jaki kierunek wybiorą siatkarze z zachodniej Europy? Na wschód i to do Polski właśnie, bo nie wszystkim uśmiecha się grać na Syberii, gdzie słońce wschodzi o 11 – zakończył charyzmatyczny szkoleniowiec bydgoskiego zespołu.

*Więcej w Gazecie Wyborczejźródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved