Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sławomir Augustyniak: Liczymy na większą zdobycz punktową

Sławomir Augustyniak: Liczymy na większą zdobycz punktową

fot. archiwum

- Początek rundy rewanżowej będzie bardzo ważny, gdyż czekają nas mecze z MKS-em Kalisz i Wilkami Wilczyn - mówi Sławomir Augustyniak, trener drużyny Czarnych Rząśnia, która po I rundzie fazy zasadniczej plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

Trzy punkty w meczu z SMS-em Spała na pewno mogą cieszyć. Jak podsumujesz to spotkanie?

Sławomir Augustyniak: – Podeszliśmy do tego pojedynku z pełną mobilizacją, spodziewając się ciężkiej przeprawy na trudnym terenie, jakim jest specyficzna hala spalskiego COS-u. Trudno się przygotowywać do meczu, w który nie ma się pewności, jakim składem będzie dysponował przeciwnik. Często drużyny SMS-u (pierwszoligowa i drugoligowa) rotują zawodnikami i grają w różnych systemach.

Nie przystąpiliście jednak do tego spotkania w optymalnym zestawieniu. W dalszym ciągu zmagacie się z urazami zawodników.– To prawda. Nasza drużyna przystępowała do meczu bez kontuzjowanego Damiana Pilarczyka, który w ostatnim tygodniu doznał skręcenia stawu skokowego. Wciąż jeszcze zdrowy nie jest Michał Koźmiński. Ten fakt ograniczał możliwość zmian na pozycji przyjmującego. Na szczęście grający Jakub Rohnka i Bartek Woźniak spisali się dobrze, zdobywając kolejno 14 i 15 punktów. Ci zawodnicy w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstwa.

Jak oceniasz grę pozostałych graczy?

– Najlepszym punktującym drużyny w sobotni wieczór był atakujący, Bartek Sikorski, który zapisał na swoim koncie 20 oczek. Poza wymienioną trójką trzeba docenić dobrą grę na rozegraniu doświadczonego Bartłomieja Matejczyka, a także skuteczną grę w bloku i ataku dwóch naszych środkowych Tomasza Narowskiego i Dawida Siwczyka. Troszkę mniej pracy w tym spotkaniu miał libero, Damian Mikołajczyk, który był często omijany przez zagrywających ekipy SMS-u, lecz i tak dzielnie wspierał grę defensywną Czarnych.

Zakończyliście już I rundę fazy zasadniczej. W tabeli plasujecie się na trzecim miejscu…

– W następny weekend nasza drużyna pauzuje, a za dwa tygodnie zaczynamy drugą rundę. Początek rundy rewanżowej będzie bardzo ważny, gdyż czekają nas mecze z MKS-em Kalisz i Wilkami Wilczyn. Myślę, że nasza zdobycz punktowa po tych spotkaniach będzie większa niż w pierwszych pojedynkach. Dystans punktowy, jaki dzieli nas do lidera i wicelidera, jest znaczący, ale mam nadzieję, że możliwy do odrobienia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved