Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sanja Popović: Spodziewałam się, że rywalki zagrają o wiele lepiej

Sanja Popović: Spodziewałam się, że rywalki zagrają o wiele lepiej

fot. Tadeusz Szymański

- Przez większość trzeciego seta prowadziłyśmy, a rywalki dogoniły nas w końcówce. Walczyłyśmy, a o całym wyniku zadecydowały już błędy - komentowała przegrane w trzech setach spotkanie z Atomem Treflem Sopot Sanja Popović, atakująca Budowlanych.

W poniedziałek po raz pierwszy w sezonie przegrałyście do zera. Dlaczego?

Sana Popović: – I jest mi z tego powodu bardzo przykro. Szczerze mówiąc, to spodziewałam się, że Atom Trefl Sopot zagra o wiele lepiej i sprawi nam dużo więcej problemów na boisku. Niestety, my miałyśmy momenty, w którym źle przyjmowałyśmy piłkę i zabrakło naszego szczelnego bloku. Poza tym grałyśmy niezłą siatkówkę. Równie dobrze mogłyśmy to spotkanie wygrać. Tymczasem przegrałyśmy 0:3, po raz pierwszy w sezonie, i przez to jestem najbardziej zawiedziona.

Szkoda też końcówki trzeciego seta, w której dogoniłyście Trefl Sopot i byłyście bliskie zwycięstwa. Wtedy mecz też mógłby potoczyć się inaczej.– Przez większość trzeciego seta prowadziłyśmy, a rywalki dogoniły nas w końcówce. Walczyłyśmy, a o całym wyniku zadecydowały już pojedyncze błędy. Szkoda, że nie potrafiłyśmy przełożyć dobrej gry z początku meczu właśnie na tę końcówkę i przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Grałyśmy falami, po dobrym początku były słabsze momenty. Oczywiście cieszę się, że nie dałyśmy za wygraną, próbowałyśmy coś zrobić. Wynik 0:3 jednak idzie w świat, a dla nas to zły rezultat.

Za wami trzy spotkania z najsilniejszymi drużynami w Orlen Lidze. Jak je porównasz?

– Zdecydowanie najlepiej zagrałyśmy w meczu z Chemikiem Police, choć w pierwszych dwóch setach też spałyśmy na boisku. Zaczęłyśmy jednak grać naprawdę lepiej i miałyśmy okazję na zwycięstwo. Potem zmierzyłyśmy się z Impelem Wrocław i to był bez dwóch zdań nasz najgorszy mecz. Zagrałyśmy słabiej niż z Treflem. Trzeba też pamiętać, że przegrałyśmy z Muszynianką 1:3, ale to spotkanie ma też swoją inną historię. Zostałam wtedy wyrzucona z boiska za dyskusje z sędziami, którzy ewidentnie nie mieli racji.

*Cały wywiad Macieja Nowocienia na lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved