Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz w sztabie trenerskim AZS-u Częstochowa

Michał Bąkiewicz w sztabie trenerskim AZS-u Częstochowa

fot. Cezary Makarewicz

Michał Bąkiewicz dołączył do sztabu szkoleniowego AZS-u Częstochowa, w którym ma być pomocnikiem Marka Kardoša. Tym samym były wicemistrz świata, mistrz Europy i olimpijczyk z Aten kończy swoją bogatą karierę siatkarską.

Bąkiewicz w AZS-ie będzie pełnił funkcję asystenta sztabu trenerskiego, pomagając w prowadzeniu drużyny pierwszemu szkoleniowcowi AZS-u Markowi Kardosowi.

– Michał właściwie w naszym klubie zaczynał swoją poważną karierę i w nim ją kończy. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za te wszystkie lata, które spędził w AZS-ie Częstochowa. Jednocześnie bardzo cieszymy się, iż zgodził się przyjąć naszą propozycję pracy w sztabie szkoleniowym, bo przecież nie ma żadnych wątpliwości, iż swoje umiejętności i doświadczenia powinien przekazywać młodszym graczom – mówi prezes AZS-u Częstochowa, Roman Lisowski.

Bąkiewicz po raz pierwszy trafił do AZS-u Częstochowa w 2000 roku, po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Później występował także w Skrze Bełchatów, AZS-ie Olsztyn i ponownie w Skrze, by w 2013 roku wrócić do Częstochowy. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu został wybrany kapitanem zespołu.– Mam nadzieję, że tak jak zaczynał swoją fantastyczną karierę zawodniczą w AZS-ie, tak teraz właśnie rozpoczyna w naszym klubie bogatą karierę trenerską – dodaje Lisowski.

33-letni Michał Bąkiewicz posiada uprawnienia trenerskie, a także jest licencjonowanym menedżerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved