Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Muzaj: Mogę odciążyć Mariusza Wlazłego

Maciej Muzaj: Mogę odciążyć Mariusza Wlazłego

PGE Skra Bełchatów utrzymała zwycięską passę w rozgrywkach Ligi Mistrzów i pokonała na wyjeździe Hypo Tirol Innsbruck 3:0. Szansę na grę w pełnym wymiarze otrzymał w tym spotkaniu m.in. rezerwowy atakujący zespołu z Bełchatowa, Maciej Muzaj.

Bełchatowianie co prawda wygrali w trzech setach, ale pojedynek z Austriakami wcale nie należał do najłatwiejszych. – Myślę, że mecz mieliśmy pod kontrolą, trzeba było jednak powalczyć w końcówce każdego seta, bo każdego rozpoczynaliśmy z przewagą przeciwnika – powiedział młody siatkarz. Atakujący PGE Skry Bełchatów przyznał, że bardzo ważna jest dla niego możliwość ogrywania się w takich spotkaniach. – Na pewno czuję się na tyle ważną częścią zespołu, że mogę odciążyć Mariusza w tych meczach, gdzie jest taka okazja. Myślę, że taka jest moja rola na ten sezon. Każdy mecz daje mi bardzo dużo. Ogrywam się i bardzo się cieszę, że dostaję takie szanse. Bardzo mi to pomaga – powiedział Maciej Muzaj.

Radości z możliwości pierwszego występu w europejskich pucharach nie krył także libero Skry. – Jestem zadowolony z wyniku i szansy debiutu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dla mnie jako młodego zawodnika jest to wielkie wydarzenie – powiedział Kacper Piechocki, który zastąpił w tym meczu Ferdinanda Tille. – Nie potrafiliśmy odskoczyć przeciwnikowi, to bardziej my goniliśmy i w końcówkach przechylaliśmy szalę na naszą korzyść. Wyszliśmy drugim składem i cieszymy się, że mamy wyrównaną 14 i każdy, kto jest na boisku, pokazuje się z dobrej strony – przyznał Piechocki.

Na każdego przeciwnika wychodzimy skoncentrowani, nikogo nie lekceważymy, bo wiemy, że to może się źle dla nas skończyć. Musimy być skoncentrowani bez względu na to, z kim gramy – zakończył młody libero PGE Skry Bełchatów.

źródło: inf. własna, skra.pl