Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejna zmiana w sztabie szkoleniowym Warty Zawiercie

Kolejna zmiana w sztabie szkoleniowym Warty Zawiercie

fot. archiwum

Do kolejnej zmiany doszło w sztabie szkoleniowym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Tym razem z beniaminkiem I ligi pożegnał się Michał Szczytowicz. Od początku grudnia drugim trenerem, a zarazem statystykiem klubu będzie Krzysztof Makaryk.

Krzysztof Makaryk to wychowanek Rafako Racibórz. Jako zawodnik reprezentował wiele klubów, a jednym z jego pierwszych, większych sukcesów było wywalczenie z Górnikiem Radlin awansu do Polskiej Ligi Siatkówki. Następnie bronił barw Jadaru Radom i Stali Nysa. Jednak przez sporą część swojej zarówno zawodniczej, jak i trenerskiej kariery związany był z kielecką siatkówką. Najpierw z Fartem Kielce wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. Później zajął się szkoleniem młodzieży w kieleckim klubie, prowadząc między innymi drużynę grającą w Młodej Lidze. Ostatnio trenował drugoligowca ze Skarżyska-Kamiennej, a od grudnia został drugim szkoleniowcem, a zarazem statystykiem Warty, zastępując Michała Szczytowicza, który w zawierciańskim klubie pracował od 2012 roku.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza roszada na ławce trenerskiej beniaminka, bowiem po porażce z Kęczaninem Kęty z funkcją pierwszego szkoleniowca pożegnał się Albert Semeniuk. Zastąpił go Dominik Kwapisiewicz. Prowadzonej przez niego drużynie w trzech ostatnich meczach udało się zdobyć dwa punkty. Sytuacja jego nowych podopiecznych nie jest najlepsza, bowiem obecnie plasują się oni dopiero na dwunastym miejscu, ale być może zmiany w sztabie szkoleniowym przełożą się jeszcze na osiąganie lepszych wyników przez Wartę, a to z kolei oznaczało będzie jeszcze ciekawszą rywalizację na zapleczu PlusLigi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved