Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Skrzypkowski: Najgorszy okres już za nami

Kamil Skrzypkowski: Najgorszy okres już za nami

fot. archiwum

- Oby pasmo porażek więcej nam się już nie przytrafiło. W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, a jeśli nie będziemy robić prostych błędów w końcówkach, to nie będziemy tracili niepotrzebnie punktów - mówi gracz Ślepska, Kamil Skrzypkowski.

W miniony weekend Ślepsk Suwałki zaskakująco łatwo rozprawił się z AGH AZS Kraków. Gracze z Małopolski szczególnie w dwóch pierwszych partiach byli praktycznie bezradni wobec skutecznej postawy przeciwników. – Nasza przewaga wynikała z tego, że w pierwszych dwóch setach narzuciliśmy rywalom swój styl gry. Mocną zagrywką odrzuciliśmy ich od siatki, a sami bardzo dobrze graliśmy w przyjęciu, co przekładało się na skuteczną grę w ataku. To wystarczyło, abyśmy kontrolowali sytuację na boisku – powiedział Kamil Skrzypkowski. Na początku trzeciej partii popełniliśmy kilka błędów. Drużyna z Krakowa nam uciekła, musieliśmy ją gonić, stąd wzięła się nerwowa końcówka. Na początku sezonu nam one nie wychodziły. Robiliśmy w nich proste, niewymuszone błędy. W meczu z AGH ich nie popełniliśmy i dzięki temu wygraliśmy w trzech setach – dodał przyjmujący suwalskiej ekipy.

Początek sezonu nie był zbyt udany dla podopiecznych trenera Poskrobko. Przegrywali oni mecz za meczem, przez co tracili coraz więcej punktów do zespołów z czołówki. Jednak w końcu odnaleźli odpowiedni rytm gry, a ostatnio kroczą od sukcesu do sukcesu. – Przyczyna porażek siedziała w naszych głowach. Wcześniej przychodziły decydujące momenty meczu, a my w nich psuliśmy zagrywkę albo atak i przegrywaliśmy – podkreślił Skrzypkowski. – Mam nadzieję, że najgorszy okres już za nami. Oby pasmo porażek więcej nam się już nie przytrafiło. Na pewno w każdym kolejnym meczu będziemy walczyć o zwycięstwa, a jeśli nie będziemy robić prostych błędów w końcówkach, to nie będziemy tracili niepotrzebnie punktów – dodał.

Już dziś suwalski zespół czeka kolejny bój o ligowe punkty. Tym razem zmierzy się on u siebie z Kęczaninem Kęty. – Będzie to dla nas bardzo ważny mecz, bo Kęczanin jest przed nami w tabeli. Będziemy walczyć nie tylko o trzy punkty, ale także o to, aby wyprzedzić go w tabeli. Ostatnio udało nam się wejść do ósemki, ale chcemy piąć się jak najwyżej, bo obecna pozycja nie jest naszym szczytem marzeń – zakończył zawodnik Ślepska.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved