Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Valerie Courtois: Bardzo szkoda porażki w trzecim secie

Valerie Courtois: Bardzo szkoda porażki w trzecim secie

Łodzianki po raz kolejny nie spełniły oczekiwań kibiców i nie wygrały nawet seta, choć były tego bardzo bliskie. - Bardzo szkoda porażki w trzeciej odsłonie, bo pomimo takiej pogoni nie udało się zwyciężyć w tej partii - oceniła Valerie Courtois, libero Budowlanych.

Zawodniczki z Sopotu nie pozostawiły swoim rywalkom złudzeń i w dwóch pierwszych setach dyktowały warunki gry gospodyniom. Jednym z dodatkowych „smaczków” tej rywalizacji był pojedynek dwóch reprezentantek Belgii. Charlotte Leys i Valerie Courtois tym razem zagrały przeciwko sobie. Przyjmująca „atomówek” nie miała litości dla swojej rodaczki i po jej zagrywkach libero łodzianek często była zmuszona do najwyższego wysiłku. – Świetnie było się razem znowu zobaczyć. Na boisku było to nieco dziwne dla mnie, bo znamy się bardzo dobrze. Wiedziałam w jaki sposób serwuje, jak będzie atakować. Mimo to bardzo ciekawym doświadczeniem było zmierzenie się ze sobą po dwóch stronach siatki – skomentowała tę niecodzienną sytuację zaraz po meczu Valerie Courtois.

Libero zespołu prowadzonego przez Błażeja Krzyształowicza szczególnie żałowała tego, że jej zespół w trzeciej partii nie wykorzystał nadarzającej się okazji do przedłużenia tego meczu. – Bardzo szkoda tej porażki w trzeciej odsłonie, bo rywalki prowadziły 24:21. Pomimo tej przewagi byłam przekona, że możemy to odrobić. Wierzyłam w Aleksandrę Sikorską, która ma naprawdę dobrą zagrywkę. To się nam udało, ale pomimo takiej pogoni jednak nie udało się wygrać tej partii – mówiła ze smutkiem reprezentantka Belgii.

Drużynę Budowlanych Łódź wspierać ma trener Jacek Nawrocki, dla którego praca z kobietami to nowość. Jak wygląda jego zadanie jako koordynatora? – W tym tygodniu był na kilku naszych treningach. Podzielił się z nami i Błażejem swoimi spostrzeżeniami. W najbliższym czasie przekonamy się jak ta współpraca się rozwinie i czy pomoże nam w kolejnych meczach – dodała Courtois.

W opinii wielu obserwatorów łodzianki dotychczas najlepszy mecz rozegrały przeciwko mistrzyniom Polski, drużynie Chemika Police (zawodniczki z centralnej Polski po walce uległy policzankom 2:3 – przyp. red.). Budowlane bardzo chciałyby powtórzyć taki występ i zaprezentować podobny poziom gry w kolejnych meczach. – Tak, za każdym razem taki jest nasz cel. Dzisiaj również chciałyśmy podtrzymać taki sam poziom motywacji, ducha drużyny. Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć to w Dąbrowie Górniczej – zakończyła libero łódzkiej ekipy.