Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pustki w halach skłoniły do refleksji

Pustki w halach skłoniły do refleksji

fot. archiwum

PlusLiga pędzi jak szalona. Późne rozpoczęcie sezonu oraz powiększenie ligi do 14 zespołów spowodowało, że siatkarze oraz kibice pojawiają się na meczach dwa razy częściej. Mimo wzrostu popularności siatkówki hale nie są pełniejsze, a siatkarze bardziej zmęczeni.

Włodarze klubów ekstraklasy nie są zadowoleni z ilości kibiców odwiedzających hale. Siatkarki sukces z mistrzostw świata nie przełożył się na ilość sprzedawanych w sezonie miejscówek. Najgorzej sytuacja wygląda w Warszawie, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej oraz Kędzierzynie-Koźlu. – Liczyłem, że po mundialu pojawią się nowi kibice. Tacy, których na mecze przyciągnie sukces. Tak się jednak nie stało – skomentował szkoleniowiec warszawskiej Politechniki Jakub Bednaruk.

Tak prezentuje się sytuacja w klubach o niższych pozycjach w tabeli. Problemów z zapełnieniem hal nie ma natomiast w Rzeszowie, Bełchatowie czy Gdańsku. Rekord frekwencji padł w ostatni weekend w Łodzi, gdzie Atlas Arena gościła ponad 12 tys. kibiców na szlagierze Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów. 

Czołówka w tygodniu rozgrywa dwa spotkania ligowe plus spotkania w ramach europejskich pucharów. Zwiększenie ilości spotkań to nie tylko dodatkowe emocje, ale również wydatek, a dla przeciętnego Kowalskiego, to już prawdopodobnie za dużo. – Kiedyś rodzina dwa razy w miesiącu szła na mecz. Teraz musiałaby wyjść przynajmniej cztery razy, a to już dużo wyższe koszty – dodał Sebastian Świderski, trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zaistniała sytuacja skłoniła do refleksji. – Dwa najsłabsze kluby najprawdopodobniej pożegnają się z PlusLigą – obwieścił na łamach Gazety Wyborczej jeden z działaczy.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved