Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Pierwszy prawdziwy test Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

Pierwszy prawdziwy test Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

fot. Izabela Kornas

Po konfrontacjach z mistrzami Hiszpanii i Bułgarii ekipę Roberto Piazzy czeka prawdziwe wyzwanie i pierwszy trudny rywal w aktualnej edycji Ligi Mistrzów. Już jutro jastrzębianie podejmą wicemistrza Rosji, triumfatora tych rozgrywek z 2013 roku.

Początki zmagań w Lidze Mistrzów układają się po myśli Jastrzębskiego Węgla. Brązowy medalista ubiegłego sezonu przy komplecie oczek i triumfach bez straty choćby seta jest liderem tabeli grupy B. Korzystny układ spotkań pozwolił jastrzębianom wypracować dobrą pozycję startową przed konfrontacją z najtrudniejszym grupowym rywalem. Dotychczas zespół ze Śląska rywalizował z CAI Teruel i siatkarzami Marek Union-Ivkoni Dupnica. Jednak zarówno w starciu z mistrzem Hiszpanii, jak i najlepszą ekipą Bułgarii to Jastrzębski Węgiel był niekwestionowanym faworytem. Zgodnie z oczekiwaniami to właśnie prowadzony przez Roberto Piazzę zespół pewnie wygrywał, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom. Teraz o tak ważne punkty nie będzie łatwo, po drugiej stronie siatki staną bowiem zawodnicy wicemistrza Rosji – Lokomotiw Nowosybirsk. Rosjanie, podobnie jak ich najbliższy rywal, mają za sobą wyjątkowo udane sezony w Lidze Mistrzów. Najważniejszy dla ekipy z Nowosybirska był rok 2013, kiedy to będący rewelacją rozgrywek Rosjanie wygrali Ligę Mistrzów.

Nie tylko zestawiając możliwości czołowych zespołów rosyjskiej Superligi, ale też patrząc personalnie na skład najbliższego rywala jastrzębian, pewne jest, że o kolejne punkty łatwo nie będzie. Obok reprezentantów Sbornej w szeregach podopiecznych trenera Woronkowa grają m.in. mistrz olimpijski z 2008 roku wielokrotny reprezentant Stanów Zjednoczonych – David Lee czy też doskonale znany jastrzębskim kibicom, były reprezentant Słowacji i były zawodnik Jastrzębskiego Węgla – Lukáš Diviš. Siła ataku Rosjan będzie więc imponująca, jednak także Jastrzębski Węgiel ma swoje sportowe argumenty. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów Roberto Piazza pozwolił sobie na znaczne rotacje w składzie. I tak w starciu z mistrzem Bułgarii w ataku zagrał Mateusz Malinowski i to właśnie nominalny zmiennik Michała Łasko sprawił rywalom najwięcej problemów. Rosjanie w meczu 2. kolejki równie pewnie wygrali, jednak w starciu z mistrzem Hiszpanii stracili jednego seta.

Już przed rozpoczęciem rozgrywek w przedturniejowych typowaniach mówiono, że to właśnie między jastrzębianami,a ekipą z Nowosybirska rozstrzygnie się walka o fotel lidera. Także środkowy Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok, przyznał, że konfrontacje z Rosjanami będą wyjątkowo trudne. Szczególnie uwzględniając podróż, jaka już za dwa tygodnie czeka jego zespół w meczu rewanżowym. – Najpierw skupmy się na meczu u siebie. Tak, aby to oni mieli długą podróż, zmianę czasu i żeby im się to dało we znaki, a później będziemy myśleć o swoim wyjeździe. Na pewno będą to mecze dużo cięższe i trzeba będzie się przyłożyć, zagrać na maksimum swoich możliwości. Ja jestem tego zdania, że nie możemy patrzeć na odległość, czy wyjazd jest blisko, czy nie. My musimy grać swoje, robić wszystko, żeby zdobyć punkty. Każda z drużyn ma tę samą drogę, więc szanse są na równi. Na pewno będą to ciężkie mecze, postaramy się wygrać – o spotkaniach mówił Grzegorz Kosok, z optymizmem patrząc w przyszłość. – Każdy rywal jest w naszym zasięgu.

Do konfrontacji z wicemistrzem Rosji jastrzębianie przystąpią w dobrych nastrojach, mając za sobą ligową wygraną na wyjeździe. – Są pewne elementy, z których możemy się cieszyć, ale jak zawsze są też takie, nad którymi musimy popracować, a czasu jest mało – przed popadaniem w hurraoptymizm przestrzegał Michał Łasko. Czy jastrzębianie będą kontynuować swoją dobrą serię w elitarnych rozgrywkach? Na ile atut gry u siebie wystarczy, aby powstrzymać pewnych siebie Rosjan? Spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a wicemistrzem Rosji już jutro, początek meczu o godz. 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved