Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Januszewski: Katowice potrzebują dobrej siatkówki

Mateusz Januszewski: Katowice potrzebują dobrej siatkówki

fot. archiwum

- Zrobimy wszystko, aby w przyszłym roku siatkarscy fani mogli oglądać w Katowicach siatkówkę na poziomie pierwszoligowym - powiedział libero Czarnych Katowice, Mateusz Januszewski. Póki co Czarni zasiadają w fotelu lidera grupy 5 II ligi mężczyzn.

Mecz w Czechowicach-Dziedzicach był dla was pierwszym spotkaniem w tym sezonie, w którym straciliście punkty. Mimo wszystko chyba bardziej spodziewaliście się, że taka sytuacja może się przytrafić np. z TKS-em czy Volleyem Rybnik. To dla ciebie jakaś niespodzianka?

Mateusz Januszewski:Wyszliśmy na ten mecz zmobilizowani jak na każdy inny. Takie mecze się po prostu zdarzają i nawet śmiem twierdzić, że są potrzebne. Gospodarze zagrali naprawdę poprawną siatkówkę, nie bali się ryzykować w polu serwisowym, nie bali się też gry kombinacyjnej. To wszystko przyniosło efekt w postaci jednego punktu na własnym parkiecie w meczu z liderem grupy 5. Ostatnia kolejka pokazała, że w tej grupie każdy może wygrać z każdym i myślę, że do końca będzie trwała walka o to, kto będzie grał w play-off.

Pierwszego seta wygraliście dosyć wysoko, ale w kolejnych dwa razy przegraliście 24:26. W końcówkach ręka zadrżała, czy powód był inny?Myślę, że w drugim i trzecim secie gospodarze od początku mieli ułatwione zadanie, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę już na starcie seta. To my musieliśmy ich gonić. To nam się udawało, lecz w końcówkach dominował zespół z Czechowic-Dziedzic. Według mnie nikt nie grał w tych setach na „pół gwizdka”, po prostu popełniliśmy zbyt wiele błędów własnych, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze.

Przed startem sezonu Czarni typowani byli jako stuprocentowy faworyt grupy 5. Udowadniacie to, mając na koncie 26 z 27 punktów. Czy taka seria wygranych nie spowodowała, że w głowach na każdy mecz wychodzicie jako zwycięzcy i automatycznie koncentracja jest trochę mniejsza?

Jak już mówiłem wcześniej – na każdy mecz wychodzimy w pełni zmobilizowani i to, że aktualnie jesteśmy liderem grupy, nie oznacza, że nie koncentrujemy się na danym meczu. Jest wręcz przeciwnie – musimy wyjść skoncentrowani podwójnie, gdyż jak wiadomo, każdy chce wygrać z liderem.

Jak czujesz się w nowym zespole? Masz u boku kilku młodych i utalentowanych zawodników, a także kilku starszych i niezwykle doświadczonych. To chyba dobra mieszanka?

Atmosfera w zespole jest wspaniała. Gdyby tylko moja rodzina i dziewczyna byli trochę bliżej, to mógłbym powiedzieć, że czuję się tu jak w domu. To prawda, mamy w zespole naprawdę doświadczonych graczy, od których można się wiele nauczyć. Bardziej ograni koledzy zawsze coś podpowiedzą, dadzą cenną wskazówkę, która dla nas, młodszych zawodników, na pewno jest przydatna.

Przyszedłeś do Czarnych z GTPS-u Gorzów Wielkopolski. Patrząc na aktualną tabelę w grupie 1, widać, że GTPS to ekipa, która tak samo jak Czarni dzieli i rządzi w swojej grupie. Co zmotywowało cię do zmiany zespołu?

Tak naprawdę decyzja o zmianie klubu nie do końca była podjęta wyłącznie przeze mnie. Krótko mówiąc trener ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego miał inną wizję zespołu, a ja to zaakceptowałem i znalazłem się w Katowicach. Tego kroku na pewno nie żałuję, a wręcz przeciwnie – bardzo się cieszę, że się tu znalazłem.

Katowice są specyficznym miastem siatkarskim. Z jednej strony Mekka polskiej siatkówki – Spodek, z drugiej siatkówka tylko na drugoligowym poziomie. Myślisz, że w tym mieście jest klimat do powstania ekstraklasowego ośrodka siatkarskiego?

Jak najbardziej! Jestem zdania, że Katowice potrzebują siatkówki na wysokim poziomie. Naprawdę mają do tego możliwości czy potencjał i na pewno w tym mieście jest wielu mieszkańców interesujących się siatkówką. W oddalonym o kilka kilometrów Będzinie czy nieco odleglejszym Jastrzębiu-Zdroju udało się takie poważne ośrodki zlokalizować, to dlaczego w Katowicach nie byłoby takiej możliwości? Zrobimy wszystko, aby w przyszłym roku siatkarscy fani mogli oglądać w Katowicach siatkówkę na poziomie pierwszoligowym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved