Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

II liga kobiet na półmetku rundy zasadniczej

II liga kobiet osiągnęła już półmetek rundy zasadniczej. Faworyci umocnili się na czołowych miejscach w swoich grupach i wygląda na to, że ekipy do walki o awans są już znane. Formą imponuje Trefl II Sopot, który w tym sezonie nie stracił jeszcze punktu.

W grupie I na czele tabeli nadal niepokonany zespół Atomu Trefla II Sopot. Tym razem sopocianki we własnej hali wygrały 3:1 z SMS-em Police i chociaż straciły seta, to miano najlepszej drużyny tej grupy będą utrzymywać jeszcze długo. Na razie mają dziewięć punktów przewagi nad drugim Chemikiem Police, który ma jednak dwa mecze rozegrane mniej od sopocianek. W sobotę policzanki również straciły seta w meczu z ostatnim zespołem tabeli, Czarnymi Słupsk. Czarni wciąż czekają na pierwszy punkt w lidze. W pozostałych spotkaniach tego weekendu w grupie I zwycięstwa odnosili również faworyci. Energetyk Poznań wygrał 3:1 w Starogardzie Gdańskim i zachował trzecie miejsce w tabeli. Trzy punkty za Energetykiem jest Orzeł Elbląg, który tym razem w trzech setach pokonał u siebie APS Rumia. Z kolei Orzeł Malbork pewnie, bez straty seta wygrał w Murowanej Goślinie.

Nie zwalniają tempa siatkarki Sokoła Katowice, które prowadzą w tabeli grupy 2 II ligi kobiet. W sobotę podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego pewnie wygrały w Wodzisławiu Śląskim z Zorzą i mają już na swoim koncie 24 punkty. Przewaga katowiczanek nad SMS-em 2LO Opole nadal jednak wynosi tylko dwa punkty, bowiem opolanki również w trzech setach pokonały w Pszczynie Dębowiankę/PLKS. Dość niespodziewanie punkt w Radzionkowie zgubił AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. To już nie pierwsze takie potknięcie podopiecznych trenera Krzysztofa Czapli, a z prezentu ucieszył się tym razem zespół zamykający ligową tabelę. Do pierwszej czwórki awansowała Olimpia Jawor, która w sobotę w trzech setach pokonała na wyjeździe MKS Świdnica. Problemów z pokonaniem drugiego zespołu SMS-u PZPS Szczyrk nie miały siatkarki MCKiS-u Jaworzno, które pewnie wygrały we własnej hali z uczennicami 3:0.

W grupie 3 w miniony weekend rozpoczęła się już runda rewanżowa. W najciekawszym meczu lider – Wisła Warszawa – podejmował wicelidera tabeli – stołeczny AZS AWF. Tym razem podopieczne trenera Mirosława Zawieracza nie straciły punktu jak na początku rozgrywek i pewnie wygrały 3:0, umacniając się na prowadzeniu w tabeli. Coraz śmielej poczyna sobie Łaskovia, która w trzech setach pokonała w Łodzi juniorki ŁKS-u SMS MG13. W dwóch pierwszych partiach młode łodzianki sprawiły jednak trochę problemów swoim bardziej doświadczonym rywalkom. Nie było niespodzianki w Nadarzynie, gdzie ostatni w tabeli GLKS przegrał 0:3 z Mazovią Warszawa. Zespół z Nadarzyna wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze. W miniony weekend pauzował zespół NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki.

Pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli grupy 4 dwie drużyny z Krakowa. Bronowianka w trzech setach odprawiła w Mielcu miejscową Szóstkę, z kolei AGH w takim samym stosunku wygrało w Zatorze z tamtejszym Sokołem. Bronowianka ma jeden punkt przewagi w tabeli nad AGH, a przewaga obu krakowskich zespołów nad trzecim w tabeli PWSZ Tarnów powiększyła się o jeden punkt. Tarnowianki straciły go w Wieliczce, gdzie wprawdzie wygrały, ale dopiero po tie-breaku. Na czwarte miejsce w tabeli awansowała Tomasovia Tomaszów Lubelski, która bez żadnych problemów w trzech krótkich setach wygrała w Starym Sączu z Popradem.