Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby Warszawy ponownie dla Wisły

II liga K: Derby Warszawy ponownie dla Wisły

Beniaminek grupy trzeciej w rozgrywkach II ligi kobiet umocnił się na fotelu lidera. W sobotę w derbach Warszawy podopieczne Mirosława Zawieracza w trzech setach pokonały AZS AWF UKSW. W dziewiątej kolejce aktualne liderki podejmą drużynę z Łasku.

Słaba skuteczność w ataku i błędy w przyjęciu sprawiły, że trener wiślaczek przy stanie 0:4 poprosił o czas dla zespołu. Niemoc miejscowych przełamała Katarzyna Śmieszek, a gdy piłkę za siatkę kiwnęła Anna Manikowska AZS AWF UKSW miał tylko dwa punkty przewagi (5:3). Po chwili kolejny punkt zdobyła rozgrywająca beniaminka, a po kontrze Małgorzaty Gogołek gospodynie po raz pierwszy objęły prowadzenie (9:8). Podopieczne Andrzeja Ojrzanowskiego nie dawały za wygraną i po bloku Pauliny Brzóski wyszły na 13:11. Po tym jak piłka po ataku Gogołek nie trafiła w boisko, kolejną przerwę wykorzystał Mirosław Zawieracz (14:11). Choć Wisła niemal w całości odrobiła straty (13:14), blok Moniki Płuciennik pozwolił akademiczkom odskoczyć na trzy oczka (16:13). AZS AWF UKSW długo nie utrzymał trzypunktowej zaliczki i po kontrze Gogołek prowadził tylko 19:18. Końcówka seta, podczas której Andrzej Ojrzanowski dwukrotnie prosił o czas, była bardzo zacięta. Po kontrze Aleksandry Kruk Wisła wyszła na 23:22, a po kolejnym ataku reprezentacyjnej przyjmującej gospodynie cieszyły się z wygranej w pierwszym secie (25:23).

Sandra Krakowska dała przyjezdnym dwupunktową przewagę, jednak po kontrze Darii Pali był już remis (4:4). Siatkarki z Bemowa zbyt szybko się rozluźniły, co błyskawicznie wykorzystał zespół AZS-u. Po ataku Brzóski zrobiło się 7:4, ale gdy ponownie dała o sobie znać Pala, gra ponownie się wyrównała (7:7). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 12:12, a po kontrze Małgorzaty Jasek przyjezdne odskoczyły na dwa punkty (15:13). Kłopoty gości zaczęły się, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Fatima Piasta. Rozgrywająca Wisły wyprowadziła beniaminka na 22:19 i choć złą passę przełamała Dorota Kubiczek, to po ataku Marty Lach gospodynie prowadziły w meczu 2:0

Trzecia partia, tak jak dwie poprzednie, rozpoczęła się od prowadzenia gości. Mimo że do remisu doprowadzić mogła Lach, podopieczne trenera Ojrzanowskiego nie dawały za wygraną. Dobrze w ataku spisywała się Marta Mansfeld, po ataku której o czas poprosił trener Zawieracz (2:6). Po wznowieniu gry wiślaczki ostro wzięły się do pracy. Na środku przebudziła się mało widoczna do tej pory Joanna Pogorzelska, która zmniejszyła straty do stanu 5:7. Po chwili dwa asy serwisowe dołożyła Pala i w hali bemowskiego OSiR-u było 7:7. Od tego momentu obie ekipy szły łeb w łeb, na przemian wychodząc na prowadzenie. Po blokach Mansfeld AZS AWF UKSW odskoczył na 14:11, ale gdy po raz kolejny w polu serwisowym dała o sobie znać Pala, tym razem przy stanie 16:18 o przerwę dla zespołu prosił szkoleniowiec akademiczek. Po chwili swój dorobek punktowy poprawiła Pogorzelska i wiślaczki prowadziły czterema punktami (20:16), wygrywając po kontrze Pali 25:21.

Wisła Warszawa – KS AZS AWF UKSW Warszawa 3:0
(25:23, 25:22, 25:21)

Wisła: Manikowska, Śmieszek, Gogołek, Lach, Pogorzelska, Pala, Saad (libero) oraz Karczmarzewska-Pura, Piasta, Kruk i Samul
AZS AWF UKSW: Jasek, S. Krakowska, Kubiczek, Brzóska, Płuciennik, Mansfeld, Dąbkowska (libero) oraz Sokolińska i Woińska