Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Copra Piacenza znalazła następcę Le Roux

Copra Piacenza znalazła następcę Le Roux

fot. archiwum

Potwierdziły się doniesienia o transferze Kubańczyka do Copry Piacenza. Po odejściu Kevina Le Roux i niewątpliwym osłabieniu zespołu włodarze klubu z Piacenzy rozpoczęli poszukiwania następcy Francuza. Do tej roli przymierzany był właśnie Raydel Poey.

Po tym jak Kevin Le Roux w krótkim czasie doszedł do porozumienia z zespołem z Korei (Capital Skywalkers Cheonan), Copra Piacenza straciła na sile ataku. Problemy ze skutecznością przy braku swojego asa dotknęły podopiecznych Andrei Radiciego dość boleśnie w ostatnim meczu ligowym. Zgodnie z zapowiedziami na wzmocnienia nie trzeba było długo czekać i potwierdzono informację o poszerzeniu składu Copry o kolejnego zawodnika – Raydela Poey’a.

Pierwsze informacje o przybyciu Kubańczyka do Włoch pojawiły się pod koniec listopada. Krótko później zawodnik dotychczas broniący barw tureckiego Inegol Bursa przystąpił do treningów w Piacenzy. Jego postawa nie umknęła władzom klubu, zadowolony z gry Kubańczyka był także trener Radici, tym samym sprawa przejścia do Copry Piacenza była niemal pewna. Jak informują włoskie media, kontrakt Poey’a z zespołem z Turcji został oficjalnie rozwiązany w ubiegły czwartek i po dopełnieniu wszelkich formalności Kubańczyk został zakontraktowany przez klub z Italii i okazję do zaprezentowania się z nowym zespołem będzie miał już podczas najbliższego meczu ligowego z Latiną.

Poey to były reprezentant Kuby, w 2007 roku razem z Yasserem Portundo uciekł ze zgrupowania reprezentacyjnego. Po dwuletnim okresie karencji Kubańczyk wrócił do gry, wzmacniając wówczas grający na parkietach serie A1 zespół Roma Volley. W Rzymie zawodnik spędził dwa sezony, przenosząc się następnie do Kataru. Przed powrotem na włoskie parkiety Poey bronił barw tureckiego Inegolu Bursa.źródło: inf. własna, sportpiacenza.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved