Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa 2015 bez medalistów mistrzostw świata

Liga Światowa 2015 bez medalistów mistrzostw świata

fot. Izabela Kornas

Brązowy medalista mistrzostw świata, reprezentacja Niemiec nie wystąpi w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Decyzja ta została ogłoszona w poniedziałek przez Niemiecką Federację Siatkówki (DVV). Doszło do roszad w grupach 2. i 3. dywizji.

Głównym powodem wycofania reprezentacji prowadzonej przez Vitala Heynena jest koncentracja na pierwszej edycji igrzysk europejskich, które w dniach 12-28 czerwca odbędą się w Baku, co koliduje z rozgrywkami Ligi Światowej. Występ w azerskiej imprezie premiowany jest punktami do rankingu europejskiego, co jest ważne w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Zespoły ze Starego Kontynentu o bilety do Rio de Janeiro powalczą w styczniu 2016 roku.

Niemcy mieli występować w drugiej dywizji Ligi Światowej, w grupie D ich rywalami miały być: Francja, Czechy i Korea Południowa. Miejsce naszych zachodnich sąsiadów ostatecznie zajmie reprezentacja Japonii, która pierwotnie miała występować w 3. dywizji. W miejsce Japonii, w grupie H natomiast zagra powracająca do tych rozgrywek Wenezuela.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved